Блог о. Юрия Блажиевского_image

Блог о. Юрия Блажиевского

Феномен, та й годі

16.05.2011, 21:02
Про св. Луїджі Оріоне і його духовних нащадків

Сьогодні Католицька Церква відзначає спомин св. Луїджі Оріоне, сучасного святого, справжнього італійця за темпераментом, справжнього "стратега милосердної любові", як назвав його бл. Йоан Павло ІІ.

Він народився в 1872 році, помер у 1940. Особистий дорадник кількох Пап, на його похорон зійшлись тисячі італійців. Син брукаря, до останнього ходив у стоптаних дірявих чоботах і мішав ключами цукор у своїй каві, щоб не робити клопоту молодому семінаристу, який забув йому подати на гучній урочистості ложку... А ще його посмішка. І очі. Серце без меж.

В 20 років він заснував монаше Згромадження, коли ще сам навчався у семінарії. Займався дітьми вулиці, хворими, старенькими, власноруч розгрібав завали після землетрусів в Авеццано і Мессині (хоч був призначений Папським Вікарієм для ліквідації наслідків катаклізму), навертав масонів, пригортав бунтівних священників, захищав Папу і водночас був найкращим другом простих робітників, писав близько 1500 відкриток на свята починаючи від патріарха Венеції і до кільканадцяти бездомних!

Чого я вибрав саме цю монашу родину? Я побачив отця Оріоне "у дії" в особі сестер оріоністок, коли допомагав їм з іншими студентами годувати дітей вулиці і робити перев'язки бездомним на вулицях Харкова. Давно це було...

Святий Оріоне - феномен. І його Згромадження - це дійсно феномен. А ще феномен - те що у Львові довго треба було пояснювати, що оріоністи - це не секта, а католицьке монаше Згромадження :) Ще й досі багато людей, що не з Топольної, питаються: а що це за чудернацька церква на Лінкольна - підозріло це все. А тим часом ось вже шостий рік діти з різних кінців Львова беруть участь у Веселих Канікулах в липні. Феномен!

Коли я три роки тому був відповідальний за молодь і нові покликання, то мене часто просили пояснити - чим ви займаєтесь? Як живете? Хто такий святий Оріоне і чому ви так багато про нього говорите? Знаєте, недавно я втомився відповідати і вирішив показати :) Зустрічайте - живий феномен оріонського харизмату (ось тільки не лякайтесь, труну на перший план винести - це тільки Ютуб так вміє, ось вам і феномен :)

Последние новости

Вчера
23 июня
22 июня