Блог Павла Береста. О духовном и грешном_image

Блог Павла Береста. О духовном и грешном

Глава УГКЦ шукає зустрічі з Московським патріархом

06.10.2011, 19:30
Патріарх Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) хоче зустрітися з лідером РПЦ та говорить про утиски християн у Європі.

Патріарх Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) хоче зустрітися з лідером РПЦ та говорить про утиски християн у Європі.

Наприкінці вересня, відбулись дві важливі зустрічі для католицько-православного діалогу. Глава відділу зовнішньо-церковних зв’язків РПЦ, митрополит Іларіон зустрівся у Ватикані з Папою Римським Бенедиктом XVI, а в Москві глава РПЦ зустрівся з папським легатом – кардиналом Йозефом Томко. Як прокоментував ці події Святослав (Шевчук), він сподівається, що ці діалоги допоможуть усунути перешкоди, які існують наразі між церквами. В той же час, патріарх УГКЦ відмітив, що вже давно шукає зустрічі з главою Російської православної церкви. Але, нажаль, поки що ці його ініціативи не знаходять відгуку. Про це глава УГКЦ розповів під час презентації столичним журналістам стратегії розвитку церкви на період до 2020 року.

Діалог між різними церквами та конфесіями важливий також й тому, що зараз ми спостеріємо у світі надзвичайний тиск на віруючих – особливо на хрисиян. І цей тиск відбувається не лише в країнах Азії або Африки, але й у Європі. За висловом глави УГКЦ, зараз відбувається маргіналізація християнського життя в Європі. Дискредитується саме поняття християнства та всіляко утискаються можливості християн проявляти свою віру. В світлі цього, дуже важливим постає єдність в дії християн та співпраця в суспільному та культурному просторі між різними конфесіями. Також патріарх Святослав висловив сподівання, що в найближчому майбутньому таки відбудеться Всеправославний вселенський собор, який має шанси вирішити багато спірних питань у відносинах між помісними православними церквами. А це, в свою чергу, буде сприяти й покращенню православно-католицького діалогу. Нагадаємо, що на початку вересня відбулось засідання п’яти найдавніших православних патріархатів, на якому було прийнято рішення прискорити підготовку до проведення Всеправославного собору.

Ще одним документом, який був прийнятий на Соборі церкви, і який прокоментував Святослав (Шевчук), стало звернення до президента України єпископів УГКЦ. Зважаючи, з одного боку на заяви Януковича, про те, що «до всіх конфесій в нас однакове ставлення», а з іншого – на оцінки українських експертів та міжнародних організацій, про те, що українська влада надає явні преференції тільки одній церкві, у зверненні єпископів сказано: «відносини між Церквами та державою повинні будуватися на принципах рівності усіх конфесій перед законом, дотримання автономії в діяльності держави і Церков».

Також владики наголосили на важливості недопущення спекуляцій на мовному питанні, адже на порозі парламентських виборів в Україні «знову ставиться розмінною монетою питання української мови». Також викликає стурбованість в єпископів УГКЦ стан справ в країні щодо соціально-економічної політики, застосування вибіркового правосуддя, утиски української мови, зокрема про звуження її застосування, масове закриття шкіл з українською мовою навчання. «Ми переконані, що ця вкрай недалекоглядна і безвідповідальна політика не служить утвердженню української державності» – мовиться у звернені до Януковича.

Коментуючи сучасний стан справ в України, патріарх Святослав процитував недавнє висловлювання Папи Римського Бенедикта: «Уряд без закону перетворюється на шайку розбійників». Глава УГКЦ наголосив, що Церква не може стояти осторонь всіх цих питань, адже йдеться про саме існування української нації та держави. На переконання Святослава (Шевчука) - найкращі умови для розвитку українців повинні бути в Україні, але наразі, нажаль, ми цього не спостерігаємо. Тому дуже важливо, щоб Україна, все-таки, відбулася як європейська держава.

Последние новости

Вчера
13 июня
12 июня
11 июня
10 июня