Блог Юрия Черноморца_image

Блог Юрия Черноморца

Українська теологія демонструє ознаки власної зрілості

12.01.2011, 11:48

Українська теологія демонструє ознаки власної зрілості

Будь-яка теологія лише тоді досягає власного повноліття, коли здатна оцінити власний розвиток за значний історичний період. Довгий час православні теологи не були спроможні на підведення підсумків 20 століття. Всі відчували, що в кінці 1920-х народилась нова православна теологія, що в 1960 роки вона отримала нові імпульси. Але навіть ескізна характеристика сучасної православної теології не вдалася. І лише в 2008 році православні теологи зуміли випустити «Кембриджський путівник у православну християнську теологію» : The Cambridge Companion to Orthodox Christian Theology. Ed. by M.B. Cunningham and E. Theokritoff.

Українська теологічна думка, в свою чергу, продемонструвала власну зрілість. Вона не лише жива, чого не бажають бачити кураєви, але і твердо стоїть на ногах – чому найкращим доказом є 150 статей на Богословському Порталі за три місяці його існування. Українська теологічна думка досягла і певної зрілості, тому що вільно і критично оцінює спробу рефлексії, яку православні теологи зробили у «Кембриджському путівнику».

Перша частина наших оцінок: http://www.religion.in.ua/main/bogoslovya/7670-pidsumki-rozvitku-pravoslavnoyi-teologiyi-u-xx-stolitti.html

Друга частина: http://www.religion.in.ua/main/bogoslovya/7673-pidsumki-rozvitku-pravoslavnoyi-teologiyi-u-xx-stolitti-zakinchennya.html

 

 

Отже, українська теологічна думка не лише змогла народитися та стати на ноги, але і досягнути власного повноліття. Маємо надію, що богословське відродження в Україні початку XXI століття стане основою для формування української християнської культури та успішної реєвангелізації України.