Сербський Патріарх та Предстоятель Польської Православної Церкви оголосили, що в Україні визнають лише УПЦ МП

Сербський Патріарх та Предстоятель Польської Православної Церкви оголосили, що в Україні визнають лише УПЦ МП - фото 1
"Визнаємо лише УПЦ на чолі з Блаженнішим Онуфрієм". Про це у посланнях до конференції у Києві оголосили очільники Сербської та Польської Православних Церков.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Вітальне слово Патріарха Сербського Порфирія до організаторів та учасників Міжнародної конференції «Соборність Церкви: богословські, канонічні та історичні виміри», яка проходила 11 листопада 2021 року в стінах Києво-Печерської Лаври, зачитав вікарій Патріарха єпископ Моравицький Антоній.

«Господь судив нам жити в епоху охолодження любові (Мф. 24:12) та збіднення почуття соборності у православному світі. Наслідком цієї кризи стали й тяготи, що випали на долю канонічної Української Православної Церкви. Підтримка розкольників, погрози та насильство, захоплення православних храмів та прийняття дискримінаційних законів, спрямованих проти канонічного Православ’я, не можуть бути виправдані жодними державними чи національними міркуваннями, бо все це – відкрита боротьба проти Христа Спасителя, а також проти Його Єдиної, Святої, Соборної та Апостольської Церкви. Церква святителя Сави визнавала та визнає в Україні лише одну канонічну Церкву – Українську Православну Церкву під омофором Вашого Блаженства», – повідомив Патріарх Порфирій.

Слово Предстоятеля Польської Православної Церкви Митрополита Сави зачитав ректор Християнської богословської академії у Варшаві (Польща) архиєпископ Вроцлавський та Щецинський Георгій.

Сербський Патріарх та Предстоятель Польської Православної Церкви оголосили, що в Україні визнають лише УПЦ МП - фото 82196

«Тема конференції дуже важлива й актуальна, враховуючи кризу, що сталася у світовому Православ’ї. Факт появи т. зв. «Православної Церкви України» замість полікувати релігійний настрій в Україні, його посилив та ускладнив. Замість єднання суспільства стався поділ і вийшов за межі т.з. «українського розколу» та торкнулося всього світового Православ’я. Тому нам необхідно постійно нагадувати, що головною ознакою соборності Святої Церкви Православної є Її єдність. Вона живе вірністю догматичному вченню Святої Церкви й у ньому немає місця на еклезіологічний компроміс. Ваше Блаженство! Дотримуючись канонічного ладу Святої Церкви, висловлюємо свою підтримку Вам та повноті Української Православної Церкви», — зазначив у посланні Митрополит Варшавський та всієї Польщі Сава.