Звичайно, батькам хочеться купити своїм дітям іграшки, яких у них ніколи не було, одягати у найкраще, годувати найсмачнішим… А далі все ускладнюється у геометричній прогресії: брендовий одяг, ноутбуки, ай-пади, ай-фони, ай-щобищекупити… Ми думаємо, що усе це їм життєво необхідно. І лише з часом до нас приходить розуміння важливості здоров’я. На жаль, часто уже втраченого.
За фахом я – стоматолог. Ще до народження першої дитини я точно знала, що зуби у неї повинні бути здорові . Тому подружила сина з зубною щіткою задовго до появи першого зуба. Так було і з двома молодшими доньками. Не знаю як у вас, а у мене діти самі випрошують пасту і щітки, щоб зуби почистити.
Так само, ще до народження дітей я знала, що буду навчати їх здорового способу життя. Але тут все було набагато складніше. Як показав досвід: не важко виростити дитину, — важко виростити здорову дитину у світі чіпсів і газованих напоїв.
Як подружити дитину з основними принципами здорового способу життя? На це запитання дає відповідь розважально-пізнавальна гра «Країна здоров’я». Її проведення у містах та містечках України ініціює Церква адвентистів сьомого дня. Як зазначають організатори, «Країна здоров’я» відбувається раз у рік і, зазвичай, збирає від 200 до 1000 дітей, — в залежності від населеного пункту. У Ковелі вона відбувається уже втретє, в інших містах тільки планується вперше. Програма не пропагує віровчення церкви, хоча про довіру до Бога говорять як про один із складників здорового способу життя. Адже здорове тіло знаходиться у тісному зв’язку із здоровим духом.
«Країна здоров’я» організована у вигляді цікавої мандрівки, такого-собі квесту, як зараз модно говорити. Діти, поділені на команди згідно віку, проходять захопливим пізнавальним маршрутом зупиняючись на станціях під назвами: свіже повітря, сонячне світло, чиста вода, фізичні вправи, здорове харчування, відпочинок, стриманість і духовність. На кожній із них, у простій і доступній ігровій формі, розповідають як піклуватися про організм.
Діти залюбки слухають розповіді, беруть участь в експериментах та отримують відповіді на важливі запитання: у чому користь води; що таке зневоднення, чим воно загрожує організмові; як перетворити воду на цілющі ліки? Яка користь сонячного світла; як отримати від нього здоров’я та силу? Чому нам необхідне свіже повітря? Чому організм потребує регулярного відпочинку і коли слід лягати спати? Як додати здоров’я займаючись фізичними вправами? Яка їжа приносить організму шкоду і які продукти життєво необхідні дітям та дорослим? Що таке стриманість і як не переходити межі та вміти вчасно зупинитись? Як не стати заручником шкідливих звичок? Чому душевний мир та спокій тісно пов’язані з фізичним здоров’ям?
В дорозі між станціями команди мають можливість взяти участь у цікавих іграх і змаганнях, пройти лабіринтом, відчути себе справжніми альпіністами, поспівати караоке і попускати велетенські мильні бульбашки. Виявляється бути здоровим не складно, а навіть цікаво і весело.
Особливим гостем «Країни здоров’я» і улюбленцем найменших учасників є кумедний та лагідний ведмедик Гоша, який розважає дітей цікавими історіями і залюбки з ними фотографується. Дітей захоплює цікава гра і вони забувають про час. Три години (саме стільки триває програма) збігають дуже швидко. На фініші учасників чекають подарунки. Переповнені емоціями та враженнями діти і їхні батьки не квапляться розходитись по домівках.
«Країна здоров’я» не гастрольна програма з акторами та реквізитом: з місця до місця переїжджає лише деякий інвентар, — решта відбувається за допомоги місцевих волонтерів – молодих креативних людей, які присвячують свій час та вміння для організації свята. У цьому році «Країна здоров’я» уже відвідала с. Скулин та м. Ковель Волинської області, а також м. Мукачево Закарпатської області, де вона була приурочена до Всесвітнього дня захисту дітей і пройшла за підтримки голови міської ради.
Звичайно, одноденне свято як «Країна здоров’я» не врятує від поганої екології, хвороботворних бактерій, епідемій, тощо. Але це захоплююче знайомство з основними принципами здорового способу життя може стати хорошим поштовхом для радикальних змін не лише у житті дитини, а й її батьків.
Хочете зробити для дитини добро? Навчіть її піклуватись про своє здоров’я, любити спорт, набувати не шкідливі, а здорові звички. Це безцінне надбання, на відміну від ай-щобищекупити, залишиться з нею назавжди.