Синод Кіпрської Церкви ухвалить рішення  з українського питання у середу

Синод Кіпрської Церкви ухвалить рішення  з українського питання у середу - фото 1
Священний Синод Кіпрської Православної Церкви, який розпочався 23 листопада, збереться вдруге, щоб Кіпрська Церква офіційно визначила позицію щодо поминання Митрополита Київського та всієї України Епіфанія архиєпископом Кіпрським Хризостомом та щодо реакції чотирьох єрархів на цю подію.

Про це повідомляє "Релігійна правда" з посиланням на Оrthodoxtimes.com.

Упродовж першого дня засідання Священного Синоду єрархи, за словами представника Синоду, митрополита Георгіоса Пафоського, детально і в дусі єдності розглянули це питання. Однак, суперечки, схоже, не закінчились, тому члени Священного Синоду знову зустрінуться в середу, щоб завершити дебати та прийняти одностайне рішення з українського питання, сказав митрополит Пафосу.

На питання, чи можливий варіант, щоб архиєпископ Хризостом скасував своє рішення про визнання Православної Церкви України, митрополит Георгій Пафоський повторив, що єрархи ухвалять остаточне рішення в середу.

Священний Синод Кіпрської Церкви зібрався сьогодні о 10:00 після негативної реакції чотирьох з 18 єрархів на згадування архиєпископом Кіпрським Хризостомом під час Літургії імені Митрополита Епіфанія.

Як повідомляло Кіпрське агентство новин, під час засідання Священний Синод намагався примирити тих, хто не погоджується, знайти збалансоване рішення та покласти край розбіжностям у Кіпрській Церкві.

Як відомо, кілька митрополитів і членів Священного Синоду Кіпрської Церкви припинили співслужіння з архиєпископом Кіпрським Хризостомом і не відвідують Літургії за його участі, допоки Священний Синод Кіпрської Церкви не розгляне українське питання.

Архиєпископ Кіпрський Хризостом II різко висловився 2 листопада щодо позиції цих чотирьох членів Синоду Кіпрської архиєпископії – митрополитів Лімасольського Афанасія, Кіккського Никифора, Тамасського Ісаї, а також єпископа Аматского Миколи, які виступили проти визнання Хризостомом автокефалії Православної Церкви України і вступу з нею в канонічне спілкування.