• Головна
  • Проекти
  • Синод УПЦ закликав керівництво держави долучитися до владнання ситуації довкола Почаївської лаври...

Синод УПЦ закликав керівництво держави долучитися до владнання ситуації довкола Почаївської лаври

26.02.2010, 19:02
Синод УПЦ закликав керівництво держави долучитися до владнання ситуації довкола Почаївської лаври - фото 1
Перше у 2010 році засідання синоду УПЦ відбулося 26 лютого у Києво-Печерській лаврі. Серед питань, які розглянув синод, — конфлікт навколо Почаївської лаври.

Синод_УПЦ_1.jpgКИЇВ — Перше у 2010 році засідання синоду УПЦ відбулося 26 лютого у Києво-Печерській лаврі. Серед питань, які розглянув синод, — конфлікт навколо Почаївської лаври. Архиєреї висловили стурбованість у зв’язку із зверненням Тернопільської обласної ради до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з вимогою повернути Свято-Успенську Почаївську лавру до складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

У зв’язку з цим, як інформує прес-служба УПЦ, синод УПЦ надіслав відповідні листи до Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Серед інших рішень синоду:

-  ухвалення скаду організіційного комітету щодо підготовки святкування 75-ліття Митрополита Володимира (журнал №4);

-  впровадження ордену Петра Могили (журнал №5);

-  запрошення Предстоятеля РПЦ Кирила відвідати Одеську, Дніпропетровську єпархії та місто Київ в липні 2010 року (журнал №6);

- благословення на відкриття 3 нових чоловічих монастирів: Свято-Троїцького Дуконського чоловічого монастиря Івано-Франківської єпархії (журнал №8), чоловічого монастиря на честь Різдва Пресвятої Богородиці в урочищі «Церковщина» у Києві (№9) та Свято-Михайлівського Угорницького чоловічого монастиря в с. Баб’янка Коломийського району Івано-Франківської області (журнал №10).