Синод Александрійського Патріархату готує офіційну заяву щодо вторгнення РПЦ в Африку

11 січня, 13:27
Православні
Синод Александрійського Патріархату готує офіційну заяву щодо вторгнення РПЦ в Африку - фото 1
Робочі засідання Священного Синоду Александрійського Патріархату під головуванням Патріарха Александрійського і всієї Африки Феодора тривають у Синодальній залі при резиденції Патріарха. Синод розпочав роботу 10 січня.

За повідмоленням orthodoxtimes.com, робочі засідання триватимуть до 12 січня.

Після звіту Патріарха Феодора про діяльність Александрійського Патріархату за 2021 рік, митрополит Камерунський Григорій зробив вступну заяву на тему «Боротьба з вторгненням Православних Церков на Африканський континент». Це питання набуває особливого значення з огляду на нещодавнє рішення Російської Церкви про створення екзархату в Африці.

Робота другого дня Синоду розпочалася з представлення діяльності Александрійського Патріархату за останні два роки щодо духовного супроводу православних церковних громад африканського континенту.

Одразу після цього розпочалося глибоке обговорення всіх пунктів канонічного права, які порушила РПЦ вторгненням в юрисдикцію Александрійського Патріархату, створивши свій екзархат в Африці.

Повний виклад цього питання, яке визначає канонічні межі юрисдикції Церков, представив митрополит Камеруну Григорій після консультації професора канонічного права Богословської школи Афінського національного і Каподистрійського університету та митрополита Перистерського Григорія (Папафома) щодо неканонічного рішення Синоду Російської Церкви від 26 грудня 2019 року припинити поминання Патріарха Александрійського і всієї Африки Феодора ІІ, а також усіх єрархів, які погоджуються з автокефалією Православної Церкви України.

Як йдеться у повідомленні, усі ці детальні дослідження канонічного права стануть канонічно-правовою основою рішення, яке прийме Синод Александрійського Патріархату щодо вторгнення Московського Патріархату на його канонічну територію в Африці.

Нагадаємо, РПЦ оголосила про створення Патріаршого екзархату Африки 29 грудня. В журналах Синоду зазначається, що це рішення було ухвалене внаслідок "ухилення в розкол" Патріарха Александрійського Феодора II. У 2019 році він визнав автокефалію ПЦУ. Після цього, як стверджують в РПЦ, частина духовенства Александрійського Патріархату, нібито заявивши про свою незгоду з позицією предстоятеля, звернулась до Патріарха Московського Кирила з проханнями прийняти їх під юрисдикцію Російської Православної церкви.

29 грудня 2021 року до РПЦ були прийняті більше сотні кліриків Александрійського Патріархату з восьми країн Африки.

Проти вторгнення РПЦ на африканський континент виступив Предстоятель Кіпрської Православної Церкви. Предстоятель Албанської Православної Церкви також засудив вторгнення РПЦ на територію Александрійського Патріархату. Архиєпископ Афінський і Греції Єронім черговий раз підтвердив єдність зі Вселенським Патріархатом у визнанні Української Церкви.