Сприйняти один одного: у Львові стартувала перша сесія програми "Діалог"

Сприйняти один одного: у Львові стартувала перша сесія програми "Діалог" - фото 1
30 червня у Львові розпочалася перша сесія міжконфесійної/міжрелігійної програми "Діалог", організована Центром міжрелігійного діалогу «Лібертас» у партнерстві з Центром міжрелігійного порозуміння (США), Центром Івана Павла ІІ (Ватикан) та Інститутом релігії і суспільства УКУ.

До Львова для участі в програмі з'їхалися представники різних релігійних, наукових, мистецьких кіл, громадських організацій і медій. У рамках програми мають підготувати свої матеріали або публічні заходи (статті, виставки, конференції тощо), присвячені далогу.

Під час першої інтеграційної сесії учасники прослухають цикл лекцій на теми, дотичні до історії і сучасних викликів діалогу. Зокрема, про діалог на Майдані, богослов'я діалогу, досвід міжрелігійного діалогу християн і мусульман. Окремо, вони отримають практичні знання як вести діалог і його представляти у медіа, та зустрінуться з представники різних релігій та культур.

"Передумова справжнього діалогу не в тому, що партнери погоджуються заздалегідь, релятивізуючи чи невілюючи свої власні переконання, але в тому, що вони приймають один одного як люди", — процитував Мартина Бубера керівник Центру "Лібертас" д-р Тарас Дзюбанський, розпочинаючи робочу частину сесії.

Під час першого ворк-шопу учасники розмірковували що таке діалог, за яких умов він виникає, що важливо для його успішності і загалом навіщо вести діалог. Найбільшу увагу зосереджували саме на міжрелігійний діалог, кожен мав можливість поділитися досвідом власного спілкування з представниками різних релігій і конфесій.

"Поважати правила інших — це також частина діалогу", — ауважила Анжеліка Рудницька, засновниця Мистецької агенції "Територія А". Для неї еталонний діалог був на сцені Майдану, коли один за одним молилися представники різних Церков і релігій.

Сесія триватиме до 4 липня. Після неї до листопада 2021 року учасники мають реалізувати свої власні проекти. Як розповів координатор проекту Юрій Булик, впродовж цього періоду учасники також візьмуть участь у 10 онлайн-подіях-зустрічах з відомими українськими та іноземними фахівцями у сферах соціального вчення Церкви, інтеркультурної освіти, промоції загальнолюдських цінностей, конфліктології і медіації тощо.

Як повідомлялось раніше, організатори Програми вирішили присвятити її довголітньому меценатові владиці Василеві Лостену, який цього року святкує 50 років єпископських свячень та нещодавно відсвяткував 91-і уродини.