США закликають Росію скасувати заборону на діяльність "Свідків Єгови"

26 лютого, 14:20
Світові
США закликають Росію скасувати заборону на діяльність "Свідків Єгови" - фото 1
Влада США стурбовані вироком суду в Хакасії, винесеним двом "Свідкам Єгови", і закликає Росію скасувати заборону на діяльність цієї організації.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Ми стурбовані повідомленнями про те, що російський суд засудив Валентину Барановську і її сина Романа Барановського до двох і шести років позбавлення волі в російській колонії строгого режиму відповідно", - йдеться в повідомленні представника держдепу Неда Прайса.

Він зазначив, що з тих пір, як Верховний суд Росії в 2017 році визнав "Свідків Єгови" екстремістською організацією, 52 послідовника були ув'язнені.

"Ми закликаємо Росію скасувати заборону на діяльність" Свідків Єгови "і поважати право всіх на свободу думки, совісті, релігії або переконань", - заявив Прайс.

Верховний суд Росії 20 квітня 2017 за позовом Мін'юсту РФ визнав російських "Свідків Єгови" екстремістською організацією і заборонив її діяльність на території РФ.

Проти єговістів порушувалися кримінальні справи, за підсумками розслідування яких вони отримували різні покарання - штрафи, умовні і реальні терміни ув'язнення.