Судовий розгляд справи опального екс-схиігумена РПЦ Романова відкладено до 2 вересня

Судовий розгляд справи опального екс-схиігумена РПЦ Романова відкладено до 2 вересня - фото 1
Ізмайловський суд Москви почав 25 серпня розгляд по суті кримінальної справи Миколи Романова (схимонаха Сергія).

Про це повідомляє "Інтерфакс"з посиланням на адвоката підсудного Павло Бабіков, інформує Credo.press.

"Суд розпочав розгляд справи, але в зв'язку з тим, що на засідання не з'явився представник потерпілої сторони, Єкатеринбурзької єпархії, засідання перенесено на 2 вересня", - сказав Бабіков. За його словами, на першому засіданні було зачитано обвинувальний висновок.

О. Сергія позбавили сану в РПЦ МП влітку 2020 року "за порушення священицької присяги, чернечих обітниць, низки апостольських правил і церковних канонів", а 10 вересня минулого року відлучеили від Московського Патріархату. Він відмовлявся залишати Среднеуральский жіночий монастир, однак був затриманий в кінці грудня і доставлений до Москви.

29 грудня Басманний суд столиці, куди схимника доставили спецрейсом після нічного штурму монастиря, санкціонував його арешт. Йому було пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 110.1 (схиляння до самогубства), ч. 3 ст. 148 (порушення права на свободу совісті та віросповідання) і ст. 330 (самоправство) КК РФ. Розслідування справи було завершено в травні. Свою вину о. Сергій не визнає.

Згідно з фабулою справи, "Романов, не погодившись з рішенням про заборону його в священнослужінні, не покинув монастир і перешкоджав доступу на територію обителі всіх осіб на свій розсуд, у тому числі представників Єкатеринбурзької єпархії, незаконно перешкодивши проведенню релігійних обрядів". Самоуправством слідстов називає те, що о. Сергій став на заваді інвентаризації об'єктів нерухомості на території монастиря.

Як вже пислала РІСУ, 29 грудня російські силовики захопили штурмом Середньоуральский монастир під Єкатеринбургом, в якому перебував опальний сиігумен Сергій (Романов) і сотні черниць та мирян, які його підтримують.

Сергій (Романов) здобув популярність як один з представників ультраконсервативного крила РПЦ. Він публічно конфліктував з керівництвом РПЦ, у червні 2020 року самовільно зайняв Середньоуральський жіночий монастир і виставив для охорони козаків. Третього липня єпархіальний суд Єкатеринбурзькій єпархії позбавив його церковного сану.

Схиігумен Сергій також пропонував Путіну передати йому владу.