Тернопільська міськрада закликала заборонити УПЦ МП: Реформувати її неможливо

28.04.2023, 15:44
Держава
Тернопільська міськрада закликала заборонити УПЦ МП: Реформувати її неможливо - фото 1
Депутати Тернопільської міської ради закликали Верховну Раду України ухвалити законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні Української Православної Церкви Московського Патріархату відповідно до норм міжнародного права.

Про це йдеться на сайті Тернопільської міської ради, передає Главком.

Рішення прийнято враховуючи висновок постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку регламенту та депутатської діяльності. У заяві йдеться, що УПЦ МП, як частина Російської Православної Церкви, є для Російської Федерації останнім форпостом з підтримки держави-агресора на території України.

«Будучи структурним підрозділом Російської Православної Церкви, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідаючи всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні», – йдеться у тексті звернення.

«Повномасштабна агресія, яка триває більше року, жодним чином не змінила суті Української Православної Церкви Московського Патріархату, ніяких історичних рішень чи заяв, актів публічного каяття і гнівних засуджень російської агресії ми не почули. Якщо Україна хоче гарантувати свою безпеку і незалежність – в ній не повинні працювати ворожі структури. Важко перемогти агресора, який має потужну п’яту колону в середині держави. Структуру, в якій повно російських шпигунів і любителів «русского міра», неможливо реформувати чи змінити, вона має бути ліквідована. Незалежність від Росії має бути у всьому – в релігії та вірі також», – пишуть депутати.

У зверненні зазначено, що активна патріотична позиція державної влади усуне загрозу російського втручання у внутрішні справи України, забезпечить єдність українського суспільства і держави у протистоянні агресору та стане вагомою передумовою майбутньої перемоги. Звернення прийнято на пленарному засіданні двадцять п’ятої сесії Тернопільської міської ради 28 квітня 2023 року.