Третій Всеукраїнський Великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони» відбувся після трьохрічної перерви
Захоплення і подяка глядачів та учасників, неймовірні враження від високого мистецтва – такими стали цьогорічні «Катедральні дзвони».
«Ми знову відродили наш фестиваль і не такими, можливо, великими, масштабними концертами, але він відбувається», — ділиться директор фестивалю Володимир Рудницький.
Відкрився захід в костелі Христа Царя концертною прем’єрою Літургії композитора Кирила Стеценка до 140 річчя від дня його народження. Виконали духовний твір чотири хори – Муніципальний академічний камерний хор «Київ», Студентський хор Одеської Національної музичної академії, Камерний хор «Воскресіння» і Муніципальний камерний хор «Галицькі передзвони» з міста Івано-Франківська - майстерно, високопрофесійно. І глядачі зустріли виконання нескінченними оваціями. Після завершення концертної програми, до присутніх звернувся онук композитора – скрипаль, композитор, культуролог, музичний і телевізійний продюсер, педагог і громадський діяч Кирило Стеценко зі словами подяки, шани і згадкою про свого великого родича.
З особливою вдячністю відгукнулися про участь у фестивальній концертній програмі її учасники, наголошуючи на важливості такого мистецького заходу, особливо, в цей нелегкий для нашої країни час. «Те що відбувається цей фестиваль – це вже подвиг, — каже керівник хору «Київ» Микола Гобдич. – Днями я зустрів у Франківську свого друга, який два тижні тому демобілізувався з передової і почув від нього, що це — дуже вагомо». У Києві хористам теж інколи вдається виступати, але лише в тих концертних залах, які обладнані бомбосховищами, бо столиця часто потерпає від повітряних тривог.
«Зараз дуже важливо отримати таку особливу духовну радість, — додає керівник хору «Галицькі передзвони» Ігор Дем’янець, який з перших днів війни перебував в лавах ЗСУ на півдні України і нещодавно повернувся до Івано-Франківська. — Воскресіння Христове, День нашого міста – це свята, які любимо. Тому фестиваль теж хороший привід для їх відзначення».
Наступного дня в Архикатедральному соборі Воскресіння Христового відбулися дві концертні програми. Одна - представлена гостями з Одеси — Студентським хором Одеської Національної музичної академії. З теплом і любов’ю зустріли глядачі колектив — як справжніх героїв, адже це південне місто перебуває у постійній напрузі через часті обстріли російського ворога. На жаль, виступати там зараз просто не можливо, а навчання і репетиції доводиться проводити у підвальних приміщеннях і бомбосховищах, розповіла керівник хору Галина Шпак. «Ми продовжуємо працювати, тому що хор студентський, а час іде. Війна забирає той час, але я вважаю що треба ще більше давати дітям і вони справді дуже хочуть займатися. Вони повинні бути продовжувачами наших традицій», — каже пані Галина. Репертуар, який показали одесити – барокові і сучасні духовні твори українських, норвезьких і американських композиторів.
А хор «Київ» цього дня представив концерт, присвячений композиторці, яка трагічно загинула в перші дні війни – Ганні Гаврилець. Колектив виконав її цикл духовних творів «Псалми та молитви». На концерті був присутній її чоловік Дмитро, який звернувся до глядачів і гостей зі словами спогадів і вдячності. До виступу хору також долучився Кирило Стеценко, який акомпонував спільному виконанню хору та глядачів однієї з пісень.
А завершився фестиваль, третього дня, виступом киян в Обласній філармонії та катедральному соборі, де були представлені програми, присвячені всесвітньо відомому «Щедрику» та українському Великодню.
Організатори фестивалю «Катедральні дзвони» пообіцяли продовжувати добру традицію цього мистецького заходу в наступні роки.