У храмі на Волині після довгої бюрократичної тяганини провели перше богослужіння в юрисдикції ПЦУ

22 вересня, 08:45
Православні
У храмі на Волині після довгої бюрократичної тяганини провели перше богослужіння в юрисдикції ПЦУ - фото 1
У храмі Різдва Богородиці села Бортнів Поромівської громади, подолавши довгі бюрократичні тяганини, 21 вересня провели перше Богослужіння, після зміни підлеглості в юрисдикцїї Володимир-Волинської єпархії Православної Церкви України. Це стало можливим, оскільки релігійна громада нарешті отримала офіційні документи про перехід з УПЦ Московського Патріархату в ПЦУ.

За повідомленням "Бугу", згідно з розпорядженням голови Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка від 2 вересня, прийнято рішення зареєструвати зміни до церковного статуту «Релігійна громада Різдва Богородиці Української православної церкви села Бортнів Володимирського району у новій редакції за новою назвою релігійна організація «Релігійна громада Різдва Богородиці Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви села Бортнів Володимирського району.

У храмі на Волині після довгої бюрократичної тяганини провели перше богослужіння в юрисдикції ПЦУ - фото 99468

Маючи офіційні документи на руках, релігійна громада, яка ще 22 травня цього року більшістю голосів вирішила змінити підлеглість на Православну церкву України, увійшла в храм.

В зв’язку з цим 21 вересня на релігійне свято Різдво Пресвятої Богородиці, у храмі села Бортнів приїхали священики з Володимир-Волинської єпархії ПЦУ та провели перше богослужіння після зміни підлеглості. До отця Олега, який править ще у селі Литовеж, а віднині буде й за сумісництвом у Бортневі, приєднались настоятелі церков із навколишніх сіл

Нагадаємо, збори релігійної громади у Бортнові відбулися 22 травня. Тоді 65 парафіян проголосували за перехід з УПЦ МП до ПЦУ, одна людина утрималась. Священик отець Петро Кубінський заявив, що також підтримує волю своїх парафіян. Навіть написав клопотання про перехід до Митрополита Епіфанія, яке той задовольнив.

У храмі на Волині після довгої бюрократичної тяганини провели перше богослужіння в юрисдикції ПЦУ - фото 99467

Однак, за короткий проміжок часу, думка священика змінилася. Вже 25 травня він вирішив зібрати нові збори, де, нібито 54 людини проголосували, щоб лишитися в Українській Православній Церкві Московського Патріархату, хоча документів з підписами журналістам не показали.

Селяни, які вирішили перейти до ПЦУ, все ж вирішили не здаватися і звернулися про перехід з документами з перших зборів до Волинської ОДА, там запитали рекомендації від Поромівської громади та Володимирської районної ВЦА. Поромівська громада швидко дала позитивну відповідь, проте Володимирська районна адміністрація затягувала рішення, створюючи бюрократичну тяганину. Але все ж дала позитивну рекомендацію.

До слова, колишній настоятель храму Петро Кубінський, який все ж вирішив лишитися в УПЦ Московського Патріархату, служить у храмі селища Шахтарське, що неподалік Нововолинська, та прислуговує в Низкиницькому монастирі.