У Львові представники "Релігії Книги" разом молилися за мир

У Львові представники "Релігії Книги" разом молилися за мир - фото 1
"Ми не молилися разом, але є разом, щоб молитися", — сказав св. Іван Павло ІІ під час міжрелігійного Дня молитов за мир в Ассізі у 1986 р. в присутності представників світових релігій. У тому ж дусі 1 січня 2021 року у Львові зібрались представники «Релігії Книги» - християни, мусульмани та євреї.

Цей захід став кульмінацією святкування 100-річчя від дня народження св. Івана Павла ІІ. Його завдання полягало у тому, щоб шукати братерства серед представників різних релігій, з повагою відноситись до свободи та людської гідності.

У парафії св. Івна Павла ІІ у Львові вірні молились разом із референтом у справах місій о. Гжегожем Драусом, імамом Муратом Сулеймановим з Ісламського центру і Віктором Колдуном - представником синагоги "Тейша". Інтенціями молитов кожної з релігій були прохання про мир та припинення пандемії. Центральним моментом стала молитва "Шема" з відмовлянням заповідей Любові Бога і ближнього — спільною для християн та євреїв, після цього молитву з Корану читали мусульмани.

На закінчення всі разом співали "Мир нехай буде з нами" українською мовою, на івриті та арабською мовою. Вимовляти останні, достатньо складні, слова з Корану навчив всіх присутніх студент Університету мусульманських священнослужителів. Під час Святої Меси в молитві вірних читались прохання, спеціально написані заради цієї події рабином Сівою Файнерманом на основі Тори і Талмуду.

Ця подія стала свідченням того, що життя згідно зі своєю релігією сприяють миру та розвитку на благо людей, а насильство суперечить справжньому посланню кожної релігії.

Організатором заходу був рух Фоколаре, харизмою якого є будування єдності усієї людської родини, повідомив о. Григорій Драус.