У Львові вшанували пам'ять Ісповідника віри Патріарха Йосифа Сліпого

27.09.2022, 11:25
Католики
Виконують хорова капела зі Львова і оркестр з Луганська - фото 1
Виконують хорова капела зі Львова і оркестр з Луганська
У неділю, 25 вересня, в архикатедральному соборі Святого Юрія у Львові відбувся духовно-мистецький вечір «Шлях у безсмертя», присвячений 30-ій річниці перенесення тлінних останків Патріарха Йосифа Сліпого з Рима до Львова.

"Ми звершуємо сьогодні літургійно неділю перед Воздвиженням Чесного Хреста. В черговий раз усвідомлюємо собі, що хрест і воскресіння належать разом. Так було і в житті Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого, — зазначив у вступному слові єпископ-помічник Львівський Володимир Груца. — Життєвий шлях Кир Йосифа Сліпого, особливо час архиєрейського служіння, є суцільною дорогою страждання і хрестів. Патріарх вмів дивитися на хрест очима великодньої віри, що давало йому силу йти далі. Його життя – це великоднє «воздвиження хреста». Про хрест він часто згадує в своїх промовах та посланнях, називає історію Церкви хресним ходом. Варто в цьому контексті згадати слова з Заповіту: «Силу на оцьому моєму хресному шляху в’язня Христа ради давала мені свідомість, що цим шляхом іде також за мною моє духовне стадо, мій рідний Український народ, всі владики, священики, вірні, батьки і матері, малолітні діти, жертвенна молодь і безпомічні старці. Я не самотній!»".

За словами владики, Патріарх Йосиф є великим мотиватором для нас в непростий час воєнного лихоліття.

Владика Володимир - фото 99819
Владика Володимир
Джерело фото: Ігор Букай

Мистецьку програму заповнили духовні твори у виконанні Заслуженої академічної капели України «Трембіта» та Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії (диригент — Володимир Вівчарик, ведуча – Марія Христинич). Зокрема, прозвучала музика Мирослава Волинського «Заповіт Йосифа Сліпого» в поетичному переспіві Анни Волинської, фрагмент «Реквієму» Вольфганга Амадея Моцарта, хорові концерти Максима Березовського та Дмитра Бортнянського, хоровий твір Андрія Гнатишина “Звеличення Пресвятої Богородиці”, а також музика Енніо Морріконе та Степана Гулака-Артемовського.

Михайло Перун - фото 99812
Михайло Перун

 

Як зазначив РІСУ автор проекту д-р Михайло Перун, "служіння Блаженнішого Йосифа важко переоцінити. Повторю слова Ярослава Пелікана: «Увесь християнський світ – на Сході і на Заході – стоїть у боргу перед ним.»"

Проект реалізовано під патронатом Львівської архиєпархії УГКЦ. До реалізації проекту долучилися: Товариство українців католиків «Свята Софія» США, їхнє представництво в Україні «Рідна Хата Йосифа Сліпого», БО «Українська Рада Лицарів Колумба», БФ «Домівка Милосердя», Фундація «Андрей».

Нагадаємо, 2022 рік був проголошений ювілейним в УГКЦ — з нагоди 130-ліття народження Кир Йосифа Сліпого і 30-ліття перенесення його тлінних останків з Рима до Львова.

В УГКЦ закликали молитися за прославу у святості Патріарха Йосифа.

Труна з тлінними останками Йосифа Сліпого у крипті собору св. Юра у Львові - фото 99811
Труна з тлінними останками Йосифа Сліпого у крипті собору св. Юра у Львові

 

Нещодавно у львівській галереї сучасного сакрального мистецтва "IconArt" пройшла іконографічна виставка народного художника України Романа Василика «Заповіт Патріарха Йосифа Сліпого в іконографії», на якій було представлено 9 картин, написані в іконографічному стилі, на яких зображені етапи життя Патріарха Йосифа.

Нещодавно виданий у 9-ти мовах Заповіт Патріарха Йосифа - фото 99813
Нещодавно виданий у 9-ти мовах Заповіт Патріарха Йосифа