• Головна
  • Проекти
  • У Мін’юсті вважають, що питання забезпечення права віруючих на мирні зібрання не потребує спеціального законодавства...

У Мін’юсті вважають, що питання забезпечення права віруючих на мирні зібрання не потребує спеціального законодавства

16.09.2010, 12:33
У Мін’юсті вважають, що питання забезпечення права віруючих на мирні зібрання не потребує спеціального законодавства - фото 1
Міністерство юстиції України вважає, що організація і проведення релігійних обрядів і церемоній є предметом правового регулювання саме Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», а не спеціального законодавства.

minjust1.jpgМіністерство юстиції України вважає, що організація і проведення релігійних обрядів і церемоній є предметом правового регулювання саме Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», а не спеціального законодавства. Така відповідь надійшла від Міністерства на пропозиції Інституту релігійної свободи (ІРС) про необхідність уніфікації законодавства та усунення положень, що дискримінують віруючих під час організації публічних мирних заходів релігійного характеру.

Зокрема ІРС пропонував вирішити цю проблему під час ухвалення спеціального Закону «Про порядок організації та проведення мирних заходів» (проект №2450) шляхом внесення у прикінцевих положеннях нового Закону змін до частини п’ятої статті 21 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» у зв'язку з тим, що вони суперечать статті 39 Конституції України. 

Відповідний лист ІРС, а згодом і Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, спрямували до парламентського Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин ще у червні 2010 року. У той час у Комітеті проходили громадські слухання, присвячені згаданому законопроекту. У відповідь на це Міністерство юстиції України висловило позицію про те, що “реалізація права на свободу совісті і віросповідання, передбаченого статтею 35 Основного Закону (Конституції), знайшла своє законодавче відображення в Законі України «Про свободу совісті та релігійні організації»”.

У такій формі, як інформує прес-служба ІРС, «Міністерство відхилило пропозиції про усунення дискримінації віруючих шляхом доопрацювання законопроекту №2450».

Представники ІРС висловили сподівання, що пропозиції громадськості та релігійної спільноти будуть враховані та знайдуть підтримку парламентарів під час доопрацювання законопроекту №2450 для розгляду Верховною Радою у другому читанні.