У Рівному державні виконавці прийшли виселяти релігійну громаду: судова тяганина за храм триває роками
Стягувачем у документах працівників виконавчої служби вказане Управління Рівненсько-Волинської єпархії Православної Церкви України. Церква та єпархіальне управління впродовж майже півтора десятка років ділили одну будівлю, повідомляє "Рівне вечірнє" з посиланням на Суспільне.
Парафіяни храму разом з настоятелем стверджують на приналежності своєї релігійної громади до Православної Церкви України. Люди зібрались під стінами культової споруди з плакатами. Вони вважають, що причиною спору може бути земля у центрі міста, це 14 соток.
Раніше керуючий Рівненсько-Волинською єпархією ПЦУ єпископ Гавриїл Суспільному заявляв:
"Вже роками ми ведемо судові процеси. Ми лише мирним шляхом хочемо це питання вирішити. Дійшли фіналу. Останній з можливих в Україні судів прийняв рішення на нашу користь. Як був весь будинок наш - так і залишиться. Ми їх любимо. Хоча вони – 14 років – поза межами церкви".
Про майбутнє майна, казав єпископ, думатиме єпархіальна рада.
Представники парафії переконують виконавців, що також подали до суду оскарження на примусове виселення. Щоправда, документів, які це підтверджують, не надали.
Територію церкви закрили ланцюгами та замками.
Зазначимо, що раніше через спротив парафіян виконавці відтерміновували виселення.
Довідка РІСУ: Ситуація з церквою Святого Миколая Чудотворця у Рівному тягнеться роками, ще від 2010 року. Суть конфлікту, за інформацією представників громади Святого Миколая Чудотворця, полягає в тому, що коли на початку 90-их років сесія Рівнеради приймала рішення про передачу будинку Рівненсько-Волинській єпархії, якої юридично не існувало на той час, ініціатором передачі будинку під релігійну споруду була тодішня громада УАПЦ, правонаступницею якої є церква Св. Миколая-Чудотворця УАПЦ. Зараз громада просить суд скасувати це рішення, оскільки тоді, як стверджує громада, єпархіального управління як юридичної особи не було, і воно не діяло.
Зі свого боку керівництво тоді же УАПЦ має інші документи, які не зовсім підтверджують вище викладені громадою аргументи. Зокрема, за їх словами, «віруючі люди» почали пускати «в народ» легенди, що, мовляв, владика Макарій сам же і хоче продати будинок. Однак ще 2010 року владика запевнив усіх у тому, що це не відповідає дійсності, та просив повернути йому документи на право власності, щоб приватизувати цю землю уже для потреб єпархії УАПЦ.
Тепер же офіційно УАПЦ стала частиною ПЦУ, а судова тяганина триває й досі.