• Головна
  • Проекти
  • У Рівному вірні та єрархія УАПЦ не можуть поділити храм Святого Миколая Чудотворця...

У Рівному вірні та єрархія УАПЦ не можуть поділити храм Святого Миколая Чудотворця

05.07.2010, 12:50
На 9 липня Господарський суд має оголосити рішення щодо права власності на дане приміщення. Від того, яким воно буде, і залежатимуть дії як громади, так і духовенства УАПЦ.

РІВНЕ – Нічим закінчилась зустріч вірних парафіян храму Святого Миколая Чудотворця 4 липня у Рівному з отцем-архимандритом Мстиславом (Гуком), одним із завдань якого на Рівненщині, за його словами, є врегулювання конфлікту, який ось уже третій рік точиться між громадою церкви та верхівкою УАПЦ. Про це повідомляє ЗІК.

Після завершення богослужіння архимандрит вирішив поспілкуватись з парафіянами, толерантно вислухавши всі їхні звинувачення та невдоволення. Прийшли на зустріч з священнослужителями і представники спілки ветеранів Афганістану Рівненщини, оскільки настоятелем храму Святого Миколая Чудотворця є Іван Поляниця, в минулому – воїн-інтернаціоналіст.

Ветерани застерегли духовенство від можливого продажу храму, про що точаться дискусії уже давно. Як повідомив голова міської спілки ветеранів Афганістану Василь Стаднійчук, «для нас ця церква особлива, оскільки у ній вивішена дошка всіх загиблих на Рівненщині ветеранів тієї війни. Отець Іван Поляниця постійно проводить поминальну службу за упокій убієнних. І ми не дамо, так і знайте, не дамо продати церкву або образити нашого настоятеля!», – зазначив Василь Стаднійчук.

Як розповіли у громаді Святого Миколая Чудотворця, на 9 липня Господарський суд має оголосити рішення щодо права власності на дане приміщення. Від того, яким воно буде, і залежатимуть дії як громади, так і духовенства УАПЦ.

Суть конфлікту, за інформацією представників громади Святого Миколая Чудотворця, полягає в тому, що коли на початку 90-их років сесія Рівнеради приймала рішення про передачу будинку Рівненсько-Волинській єпархії, якої юридично не існувало на той час, ініціатором передачі будинку під релігійну споруду була тодішня громада УАПЦ, правонаступницею якої є церква Св. Миколая-Чудотворця УАПЦ. Зараз громада просить суд скасувати це рішення, оскільки тоді єпархіального управління як юридичної особи не було, і воно не діяло.

Зі свого боку керівництво УАПЦ має інші документи, які не зовсім підтверджують вище викладені громадою аргументи. Зокрема, за їх словами, «віруючі люди» почали пускати «в народ» легенди, що, мовляв, владика Макарій сам же і хоче продати будинок. Однак владика у присутності секретаря міської ради Юрія Торгуна й інших присутніх запевнив усіх у тому, що це не відповідає дійсності, та просив повернути йому документи на право власності, щоб приватизувати цю землю уже для потреб єпархії УАПЦ.

Євген Заплетнюк, прес-секретар УАПЦ, 29 червня дав офіційний коментар щодо конфліктної ситуації у церкві Святого Миколая Чудотворця.