У синагозі на Подолі відсвяткували Лаг Ба-Омер

12.05.2023, 08:55
Культура
У синагозі на Подолі відсвяткували Лаг Ба-Омер - фото 1
Яскраве свято єдності та добра — Лаг Ба-Омер — відбулося у Київській великій хоральній синагозі. За традицією, цього дня запалюють вогнища, влаштовують пікніки, розважаються музикою і танцями. Це також гарна нагода зустрітися із друзями та близькими.

Єврейську громаду привітав Головний рабин України та Києва Об’єднання юдейських релігійних організацій України Яків Дов Блайх. За його словами, незважаючи на те, що у період між Песахом і Шавуотом дотримуються певних правил, у Лаг Ба-Омер прийнято насолоджуватися святом, співати, танцювати, йти святковим парадом вулицями міста, демонструючи любов до ближніх і єврейську єдність.

Як повідомили РІСУ у прес-службі Головного рабина, Лаг Ба-Омер — традиційне єврейське свято, яке відзначається на 33-й день Омера, 49-денного періоду між Песахом і святом Шавуот. Цього року воно випадає на 9 травня.

Традиції свята пов'язані з ім'ям Рабі Шимона Бар Йохая, автора кабалістичної книги "Зоар".

Лаг Ба-Омер називають ще святом вогнищ. Цього дня також за традицією стріляють з лука. Це одне з найдавніших єврейських свят. Вважається, що цього дня перестали вмирати учні Раббі Аківи, який був найбільшим законовчителем свого часу, основоположником систематизації Усної Тори.

Слава про нього обійшла всю землю і до нього почали стікатися учні, які під страхом смерті вивчали Тору, незважаючи на те, що в період правління імператора Адріана вивчення Тори було найсуворіше заборонено.

У Талмуді йдеться про те, що Раббі Аківа мав 24 тисячі учнів, але всі вони, крім п'ятьох, померли через неповажне ставлення один до одного. Епідемія, яка забрала життя учнів Раббі Аківи, вирувала в період з Песаха по Шаувот 32 дні і закінчилася лише на 33 день. Тому перші 32 дні відліку Омера євреї дотримуються низки траурних традицій: не голяться і не стрижуться, не влаштовують весіль та галасливих застіль.