У Софії Київській триває реставрація хреста з центрального купола собору

23 травня, 15:17
Культура
У Софії Київській триває реставрація хреста з центрального купола собору - фото 1
Триває реставрація хреста з центрального купола Софійського собору в Києві. Роботи з виготовлення нового каркасу виконані більш ніж на 60%.

Про це написав у Facebook перший заступник гендиректора Національного заповідника "Софія Київська" Вадим Кириленко, передає Суспільне.

За його словами, майстри виконали більше половини робіт з монтажу нового каркасу хреста. Його виготовили з нержавіючої сталі замість металевої основи 1970-х років, яка була в аварійному стані через вплив корозії.

Також фахівці почали реставрацію оздоблення ("сорочки") хреста (ХVІІІ ст.) Наразі оновили металеве різьблення східної площини облачення і почали реставрацію західної площини.

"Роботи проводимо без відхилення щодо запланованого графіка та виключно коштом меценатів", — зазначив Вадим Кириленко.

Раніше під час огляду хреста з центрального купола Софії Київської виявилося, що його каркас був зроблений у 70-х роках, але довкола нього збереглася старовинна чеканна поверхня. Після усунення дефектів оригінальне облачення повернеться на своє місце в конструкції хреста.

Перед початком реставраційних робіт фахівці виконали детальні обміри, хіміко-технологічний аналіз і зробили 3D-модель пам'ятки з усіма її пошкодженнями.