У вірменських церквах України вшанували пам'ять жертв Сумгаїтських погромів

В Україні відзначили 33-у річницю вірменських погромів в Сумгаїті.  28 лютого, в вірменських церквах України пройшли поминальні служби за жертвами вірменських погромів в Сумгаїті.

У вірменських церквах України вшанували пам'ять жертв Сумгаїтських погромів - фото 67848

 

Про це повідомляє AnalitikaUA.net.

У Києві Богослужіння відбулося в каплиці Србоц Наатакац, молебень очолив Глава Української єпархії ВАЦ єпископ Маркос Оганесян.

На службі були присутні представники Союзу вірмен України, Київської громади, віруючі Вірменської Апостольської Церкви зі столиці України і найближчих регіонів.

Як відомо, щорічно в багатьох регіонах країни вірменськими громадами проводяться різні заходи (круглі столи, фотовиставки, вечори пам'яті, запалення свічок, лекції, покази документальних фільмів), присвячені пам'яті жертв Сумгаїтській трагедії.

Як відомо, погроми вірменського населення в азербайджанському місті Сумгаїт 27 - 29 лютий 1988 року призвели до десятків жертв і сотень поранених. Це стало знаковою подією і поворотним пунктом в загостренні міжнаціонального конфлікту, який викликав перші потоки вірменських біженців з Сумгаїта в Карабах і Вірменію.

Точне число жертв Сумгаїтська погромів невідомо досі. Згідно з офіційними даними того часу, загинули 26 вірмен, однак є численні свідоцтва того, що за три дні в місті було вбито і закатовано кілька сот вірмен.

Сумгаїтську трагедію засудило міжнародне співтовариство, в тому числі і в резолюції Європейського парламенту.