• Головна
  • Проекти
  • УПЦ КП захищає в апеляційному суді Донецької області своє право на храм у с. Кам'янка...

УПЦ КП захищає в апеляційному суді Донецької області своє право на храм у с. Кам'янка

05.04.2011, 09:56
УПЦ КП захищає в апеляційному суді Донецької області своє право на храм у с. Кам'янка - фото 1
У ці дні Донецький апеляційний адміністративний суд приступив до розгляду апеляційної скарги парафії УПЦ Київського Патріархату села Кам'янка Тельманівського району на рішення суду першої інстанції.

hram-KP.gifУ ці дні Донецький апеляційний адміністративний суд приступив до розгляду апеляційної скарги парафії УПЦ Київського Патріархату села Кам'янка Тельманівського району на рішення суду першої інстанції, повідомляє Інститут релігійної свободи

Причиною подачі апеляції стала постанова Донецького окружного адміністративного суду від 15.02.2011 року, згідно з якою вірні Київського патріархату позбулися храму в с. Кам'янка, відновленого власними силами протягом останніх 15 років. 

У рамках адміністративного провадження суд визнав недійсним розпорядження Донецької обласної державної адміністрації від 09.02.1996 № 64 про передачу релігійній громаді Вознесіння Господнього УПЦ КП культової будівлі (храму) у селі Кам'янка. Про це свідчать матеріали справи № 2а/0570/314/2011, опубліковані в Єдиному держреєстрі судових рішень України. 

Підставою для такого рішення суду став позов громадянки Варвари К., яка заявила, що лише кілька місяців тому дізналася, що в 1996 році храм був переданий у власність парафії Київського патріархату. Вона заявила, що її права були порушені, оскільки, проживаючи в с. Кам'янка, вона є парафіянкою УПЦ (у єдності з Московським патріархатом). 

Представники громади УПЦ КП вважають незаконною та необґрунтованою дану постанову суду. На їхню думку, суд не мав повноважень розглядати справу по суті, оскільки проігнорував факт пропуску позивачем строку на звернення до суду на 15 років. 

В апеляційній скарзі також зазначається, що громада УПЦ (МП) з аналогічною назвою була заснована лише наприкінці грудня 2010 року, а тому немає підстав вважати, що розпорядження 1996 порушило будь-які права позивача. Крім цього під час судового розгляду мала місце низка процесуальних порушень, зокрема позовна заява була підписана не позивачем особисто, а лише її представником без необхідної довіреності. 

Підсумовуючи, представники УПЦ КП вважають, що позивач звернулася до суду не для захисту своїх прав, свобод чи інтересів, а виключно з метою реалізації плану по захопленню культового майна УПЦ КП в інтересах іншої релігійної громади – за допомогою прийняття згаданого судового рішення. 

Судове засідання з розгляду апеляційної скарги призначене на 12 квітня. Згідно вимог законодавства найближчим часом стане відомим рішення апеляційного суду, який повинен дати оцінку зауваженням, викладеним у скарзі релігійної громади Київського Патріархату. 

Нагадаємо, що в грудні 2010 року Донецька єпархія УПЦ КП заявила про те, що в селі Кам'янка Тельманівського району Донецької області невідомі люди намагалися здійснити "рейдерське захоплення" храму Вознесіння Господнього, яке належить громаді УПЦ КП. Представники Київського Патріархату закликали губернатора області Анатолія Близнюка і суд "зупинити тиск на нашу Церкву і ставитися до всіх конфесій однаково, відповідно до закону". 

Згідно з офіційними статистичними даними Держкомнацрелігій, станом на початок 2011 року УПЦ (у єдності з Московським Патріархатом) налічує в Донецькій області 666 парафій та 670 культових споруд. У той же час УПЦ Київського Патріархату в цьому регіоні представлена 78 парафіями, в розпорядженні яких знаходиться 78 культових споруд.