Уряд Литви офіційно визнає Православну Церкву Константинопольського Патріархату

08 лютого, 11:50
Світові
Уряд Литви офіційно визнає Православну Церкву Константинопольського Патріархату - фото 1
Уряд Литви 7 лютого оголосив, що офіційно визнає Православну Церкву Константинопольського Патріархату на тлі спроб балтійських країн позбутись впливу Російської Православної Церкви.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.

Рішення литовського уряду означає, що Вселенський Патріархат у країні отримає офіційний юридичний статус і зможе претендувати на державну фінансову підтримку, яка щорічно надається традиційним релігійним громадам.

"Релігійна громада відповідає юридичним вимогам нової або відновленої традиційної релігійної громади і може бути зареєстрована в Реєстрі юридичних осіб", – пояснив AFP речник міністерства юстиції Литви Паулюс Зейміс.

Наразі до юрисдикції Вселенського Патріархату в Литві належать десять священиків і десять відносно невеликих громад. Натомість більшість литовських православних вірян продовжують входити до Литовської єпархії у складі РПЦ.

Питання відокремлення від Російської Православної Церкви постало для всіх країн Балтії після того, як РПЦ відкрито підтримала російську повномасштабну агресію проти України.

З початком повномасштабної війни РФ проти України Литовська Православна Церква все більше відмежовувалась від московської. Спершу п’ять священиків Литовської єпархії РПЦ були позбавлені сану через засудження російської агресії, після чого перейшли до Константинопольського Патріархату.

Пізніше вже Загальні збори Литовської єпархії МП засудили війну проти України й ухвалили рішення прискорити процес досягнення ще більшої незалежності від Московського Патріархату.

Нагадаємо, цього тижня митрополит Талліннський і всієї Естонії Євгеній (Решетніков) повернувся в Росію у зв'язку із закінченням терміну дії посвідки на проживання в Естонії.