"В окупованому Криму українські громадяни позбавлені свободи віросповідання", - Предстоятель ПЦУ

27 лютого, 08:59
Суспільство
"В окупованому Криму українські громадяни позбавлені свободи віросповідання", - Предстоятель ПЦУ - фото 1
У тимчасово окупованому Криму не залишилося жодної української церкви, яка може звершувати служіння. Росія змусила релігійні громади півострова визнати окупацію.

Про це на форумі "26-2-14: Війна почалась у Криму" заявив Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній, пише "Голос Криму".

Він, зокрема, проаналізував ситуацію, як на окупованому півострові українські громадяни позбавлені основних прав і свобод, в тому числі й свободи на віросповідання.

Епіфаній підкреслив, що в Російській Федерації відроджено радянську систему контролю за релігійними спільнотами, яка відбувається в тому числі через вплив агентури. Анексувавши Крим, Росія поширила дію свого законодавства також на цю територію України, вимагаючи від релігійних громад нової реєстрації. Іншими словами — визнати окупацію.

"Саме тому, наприклад, наша Церква відмовилась від здійснення такої реєстрації. Відтак діяльність наших громад була насильницько й різко обмеженою. З понад 50 громад, які діяли до окупації, за кілька років активними залишилися менш як десять, а зараз не залишилось жодної, яка може нормально звершувати своє служіння", — заявив Митрополит Епіфаній.

За його словами, УПЦ МП вже у червні 2014 року розпочала активну реєстрацію за приписами російських загарбників. Станом на сьогодні є три єпархії, які були підпорядковані Митрополиту Онуфрію, та рішенням Кирила Гундяєва були напряму включені до складу Російської Православної Церкви.

Предстоятель ПЦУ зазначив, що такі дії Москви на окуповані території не викликали жодних протестів з боку Митрополита Онуфрія і його соратників.

Лише звільнення півострова та повернення його під суверенітет України та в правове поле нашої країни можуть гарантувати відновлення в Криму прав людини, вважає Митрополит Епіфаній.

Додамо, Служба безпеки України зібрала доказову базу на протоєрея Дмитра Кроткова — керівника військового відділу "Кримської митрополії" Російської Православної Церкви (РПЦ), який сприяє збройній агресії Росії. Зокрема, клірик, перебуваючи в Криму, організовував збір коштів на потреби окупантів, що воюють проти Сил оборони України.