В ПЦУ назвали лицемірством намагання РПЦ скликати Всеправославне обговорення українського питання

В ПЦУ назвали лицемірством намагання РПЦ скликати Всеправославне обговорення українського питання - фото 1
Москва мала всі можливості обговорювати, як українське церковне питання зокрема, так і питання способу і порядку проголошення й надання автокефалії загалом, протягом дуже тривалого часу. І Москва сама відмовилися від того, щоби питання про автокефалію розглядалося на Всеправославному Соборі, вона наполягала на тому, щоб це питання було виключене з порядку денного.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав речник Православної Церкви України архиєпископ Євстратій (Зоря).

"Москва зірвала можливість під час Всеправославного Собору розглянути це питання, вона намагалася зірвати сам Всеправославний Собор. І тепер апелювати до Всеправославного обговорення, до Всеправославного вияснення цього питання – це є лицемірство. Вселенський Патріарх у листі-відповіді Архиєпископу Албанському зазначив: якби ми зараз скликали зібрання Всеправославне, то єдине, в чому ми би знайшли погодження, це те, що ми між собою не згідні. Москва запропонувала хоч якусь конструктивну думку, конструктивний план, який би враховував, що Томос є і він не був скасований? Ні, не запропонувала нічого. Що вони хочуть? Вони ж хочуть дискутувати Томос. А що означає дискутувати Томос, ставити під сумнів Томос? Це ж ставити під сумнів порядок набуття визнаної автокефалії, порядок всеправославного проголошення автокефалії всіх тих помісних церков, які стали автокефальними після епохи Вселенських соборів. А таких церков зараз є десять".

Додамо, Єрусалимський Патріарх Феофіл III у лютому знову звернувся з посланням до предстоятелів усіх автокефальних Православних Церков із пропозицією провести нову зустріч щодо українського питання. у Російській Православній Церкві сподіваються, що в 2021 році буде проведена зустріч глав Помісних Православних Церков у "амманському форматі"”.