В ПЦУ відзначили 23-річчя відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

29 травня, 10:08
Православні
В ПЦУ відзначили 23-річчя відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору - фото 1
У день відзначення 23-ї річниці відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору, 28 травня 2023 року, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Літургію в кафедральному соборі Православної Церкви України.

Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, повідомляє сайт ПЦУ.

"Михайлівський собор відіграв у нашій новітній історії справді особливу роль, ставши символом відродження Української Церкви. Символом духовного відродження нашої столиці, символом незламності духу і меморіалом, що вшановує героїв боротьби за правду і свободу....

Михайлівський Золотоверхий собор став точкою відліку нової історії України – з ним пов’язаний опір диктатурі, тут знайшли свій прихисток борці за свободу, від його стін розпочався не просто політичний протест, але справжня народна Революція гідності. На його стінах постав меморіал, що вшановує наших новітніх героїв, завдяки подвигу та жертовності яких Україна все ще вільна та не скорена, продовжує опір агресору і торує шлях до перемоги.

І коли з волі Божої постала єдина Помісна Церква, незалежність якої отримала благословення від Матері-Церкви Константинопольської – тут, у Михайлівському соборі, утвердився наш духовний центр", - промовив Митрополит Епіфаній.

Також він возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Завершилося святкове богослужіння урочистим хресним ходом.