В Україну прибудуть афонські ченці, серед них іконописець, який художньо оформив Томос

В Україну прибудуть афонські ченці, серед них іконописець, який художньо оформив Томос - фото 1
З благословення Вселенського Патріарха Варфоломія на запрошення настоятеля Спасо-Преображенського собору митрополита Переяславського і Вишневського ПЦУ Олександра (Драбинка) і голови парафіяльної ради Ігоря Лисова на святкування 30-ї річниці Незалежності до України приїжджають монахи зі Святої Гори Афон.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці Преображенського собору ПЦУ.

У Київ приїжджає архимандрит Гавриїл, ігумен монастиря Пантократор, та іконописець монастиря Ксенофонт отець Лука, який написав Томос про автокефалію нашої Церкви та насельники цих монастирів.

23 серпня на 10:30 у Спасо-Преображенському соборі відбудеться Літургія за участю афонських монахів. Ввечері цього дня (понеділок 23 серпня) о 18:00 відбудеться бесіда з афонськими ченцями.

«Свята Гора Афон – духовна батьківщина українського монашества та незмінний духовний авторитет для всього православного світу. Настоятелі і братія монастирів Ксенофонт і Пантократор щиро підтримують автокефалію нашої Православної Церкви України. Цього року монастир Пантократор видав брошуру з роз’ясненням позиції щодо українського церковного питання», – йдеться на Фейсбук сторінці собору ПЦУ.

Також 24 серпня, о 9:00 у Преображенському соборі відбудеться Божественна літургія за участі афонських монахів.