• Головна
  • Проекти
  • В УПЦ КП вважають некоректним запрошення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на інавгурацію новообраного Президента України...

В УПЦ КП вважають некоректним запрошення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на інавгурацію новообраного Президента України

22.02.2010, 15:49
В УПЦ КП вважають некоректним запрошення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на інавгурацію новообраного Президента України - фото 1
На думку єпископа Євстратія, якщо Патріарх Кирил благословить Віктора Януковича у день інавгурації, це буде виглядати дивно і може бути неоднозначно сприйнято в українському суспільстві.

ZORYA.jpgКИЇВ – Позицію УПЦ КП озвучив керівник інформаційно-видавничого управління Церкви єпископ Васильківський Євстратій (Зоря), повідомляють «Подробиці».

"З огляду на ті політичні обставини, якими завершилася виборча компанія, по-перше, що не можна говорити про впевнену перемогу або впевнену поразку, що тягне за собою необхідність переможцю знаходити порозуміння з тією частиною України, яка за нього не голосувала – з огляду на це, безумовно, запрошення російського Патріарха на інавгурацію Президента незалежної України – крок не зовсім коректний", – заявив єпископ.

За словами владики Євстратія, позиція, яку займає Патріарх Кирил, і викладена ним концепція "Російського світу" передбачають, що Україна має бути в сфері інтересів Росії, а це, вважають в УПЦ КП, також ставить під сумнів коректність участі російського Патріарха в інавгурації Глави Української держави.

Він нагадав, що колишній Президент Леонід Кучма та чинний Президент Віктор Ющенко після інавгурації зустрічалися з представниками основних українських конфесій. "Україна – не моноконфесійна держава. В Україні є кілька основних конфесій. Президент Кучма і Президент Ющенко це враховували під час їх церемоній інавгурації, оскільки і в 1999 році, і в 2005 році ці Президенти після інавгурації мали зустрічі, спілкування з керівниками всіх основних українських конфесій у Софійському соборі", – підкреслив єпископ.

У зв'язку з цим єпископ владика Євстратій вважає, що прояв особливої прихильності до керівника іноземної Церкви може бути сприйнято як неповага до українських конфесій. "Це не тільки певний прояв неповаги до керівників українських конфесій, але це також ставить під сумнів статус Митрополита Володимира як Глави Української Православної Церкви (Московського Патріархату)", – сказав він.

На думку єпископа, якщо Патріарх Кирил благословить Віктора Януковича у день інавгурації, це буде виглядати дивно і може бути неоднозначно сприйнято в українському суспільстві.

Владика Євстратій повідомив, що станом на понеділок УПЦ КП не отримувала запрошень на будь-які заходи у зв'язку з інавгурацією, яка відбудеться 25 лютого.