В УПЦ МП називали "популізмом" анексію Кирилом усіх кримських єпархій

В УПЦ МП називали "популізмом" анексію Кирилом усіх кримських єпархій - фото 1
В УПЦ МП вважають, що підпорядкування усіх кримських єапрхій РПЦ - явище тимчасове.

Про це у інтерв'ю Громадському радіо заявив митрополит Ніжинський і Прилуцький УПЦ МП Климент (Вечеря).

"Я думаю, що це тимчасове явище. Це більше популістичні заяви. З часом все стане на свої місця", - сказав він.

За словами митрополита, священики Моспатріархату, які служать в окупованому Криму, є патріотами України. Зараз вони не проявляють відкрито свої погляди, бо змушені просто виживати.

"В кримських єпархіях, в основному, всі священики з західної України, Житомирщини, Тернопільщині. Зовнішні фактори, звичайно, впливають на їхні життя, але настрої духовенства незмінні", - зауважив єрарх.

"Я переконаний, що ці єпархії як підпорядковувалися УПЦ, так і будуть. Всюди є свої нюанси. Треба вміти виживати в тих умовах, в які поставили Церкву", - додав він.

Нагадаємо, Священний Синод РПЦ на засіданні 7 червня 2022 року ухвалив перевести у пряме підпорядуквання Кирила Джанкойську, Сімферопольську та Феодосійську єпархію УПЦ МП.

Підконтрольний російським окупантам телеканал «НТС Севастополь» 25 квітня опублікував інтерв’ю з благочинним Севастопольського округу УПЦ МП протоєреєм Сергієм Халютою, де той заявив, шо "на Україні росіяни сьогодні спасають весь світ".

Кримські священики УПЦ МП тісно співпрацюють з російською армією, "духовно окормляють" окупантів та "опрацьовують" молодь у дусі русского міра.

В УПЦ МП називали 'популізмом' анексію Кирилом усіх кримських єпархій - фото 95120