В УПЦ МП образились, що омбудсмен сказав, що їхня Церква підпорядковується Москві

27 березня, 17:11
Держава
В УПЦ МП образились, що омбудсмен сказав, що їхня Церква підпорядковується Москві - фото 1
В УПЦ МП хочуть, аби уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець спростував свої слова, висловлені на адресу їхньої Церкви.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Священнослужителів, зокрема, обурило, що омбудсмен 22 березня під час бесіди з із постійною координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун та головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер серед іншого сказав, що їхня конфесія підпорядковується Москві, підтримує війну та окупацію українських земель.

В УПЦ МП стверджують, що їхня Церква є незалежною, бо центр управління розташований у Києві, і що вони не підтримують війну. Як доказ, наводять висловлювання свого Предстоятеля, що війна - це гріх.

Представники Московського Патріархату, щоправда, частково визнають, що деякі їхні священнослужителі поводилися не зовсім правильно у ці складні часи, проте на виправдання власної зради кажуть, що так поступали не тільки вони.

"Якщо пан Дмитро Лубінець мав на увазі окремі випадки можливих незаконних дій представників УПЦ, що висвітлюються ЗМІ, як підтримка «війни та окупації українських земель», то такі дії потребують належного розслідування. Водночас звертаємо увагу, що кількість кримінальних проваджень за аналогічні незаконні дії щодо держслужбовців, правоохоронців є набагато більшою, ніж до представників УПЦ", - стверджують в УПЦ МП, не згадуючи при тому, що ті ж таки правоохоронні органи, на відміну від них, засудили діяльність своїх колаборантів.

Священнослужителі УПЦ МП відтак наполягають, щоби Лубінець спростував свої слова і неодмінно про це повідомив працівників ООН.

"У зв’язку із цим закликаємо пана Дмитра Лубінця виступити зі спростуванням своїх неправдивих тверджень на адресу Української Православної Церкви, а також повідомити про це представників ООН – координаторку системи ООН в Україні Деніз Браун та голову Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільду Богнер, в рамках зустрічі з якими він надав їм неправдиву інформацію як представник чинної влади”.

Нагадаємо, що експертна група, яка на замовлення РНБО досліджувала Статут Української Православної Церкви, дійшла висновку, що УПЦ МП є структурним підрозділом РПЦ, вона не діє як самостійна (автокефальна) Церква і не проголошує власної самостійності (автокефалії).

Читайте також:

Прикордонники затримали єрарха УПЦ МП з недійсними документами та передали його СБУ, - ЗМІ

Справу прислужника монастиря УПЦ МП, який виправдовував агресію РФ, передали до суду

Усі колаборанти-священики походять з УПЦ МП, – очільник ДЕСС

СБУ порушила майже 60 кримінальних проваджень щодо представників УПЦ МП

Ще одного священика-колаборанта УПЦ МП обміняли на наших полонених