Війна на сході України не є "громадянським зіткненням", - глава ватиканської дипломатії російському ЗМІ

архиєпископ Пол Річард Галлахер - фото 1
архиєпископ Пол Річард Галлахер
Ватикан не вважає війну на сході України простим "громадянським зіткненням", як це намагається представити російська сторона.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю ТАСС заявив 4 грудня секретар з відносин з державами Святого Престолу архиєпископ Пол Річард Галлахер, пише Портал «Credo.Press».

"Що стосується ситуації в Україні, то Святий Престол підтримує реалізацію досягнутих угод і діяльність всіх задіяних в цьому сторін. Святий Престол утримується від публічних звинувачень залучених в конфлікти сторін. Але це не означає, що він приймає інтерпретації зацікавлених сторін, як і не вважає правильним називати конфлікт на Сході України громадянським зіткненням ", - сказав єрарх.

Він зазначив, що Ватикан цінує будь-які ініціативи, спрямовані на встановлення миру. Галлахер нагадав, що Ватикан з ініціативи Папи Римського Франциска робив конкретні дії з надання допомоги населенню через гуманітарну програму "Папа для України". "Цей інтерес і участь з боку Святого Престолу покликані в тому числі надихати різні сторони, що беруть участь в мирному процесі, щоб робилися всі зусилля для якнайшвидшого повернення до настільки бажаного миру", - сказав глава ватиканської дипломатії.

Він підкреслив, що всі Католицькі Церкви України, крім своєї пастирської місії, "надають допомогу і підтримку всьому населенню незалежно від національної, релігійної та іншої приналежності".

Як зазначив Галлахер, Святий Престол вважає, що будь-яка допомога і втручання ззовні не повинні замінювати зусилля сторін конфлікту з самостійного виходу з нього. "Можлива тільки допомога в досягненні угоди. Будь-яка безпосередня участь в переговорах сторін Святого Престолу можливо тільки при зверненні учасників цього процесу", - уточнив Галлахер.