Владика Філарет попросив владу повернути реєстрацію УПЦ КП

16 березня, 18:56
Православні
Владика Філарет попросив владу повернути реєстрацію УПЦ КП - фото 1
13 березня 2021 року владика Філарет у своїй резиденції зустрівся з головою Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті Оленою Богдан. Йшлося про повернення державної реєстрації Київської Патріархії, як юридичної організації.

Про це сказано на сторінці Філарета у Фейсбук.

"Я дуже радий, що ми маємо можливість зустрітися і обговорити ті проблеми, які нас турбують. У нас є одна проблема і потреба її вирішення - повернення державної реєстрації. Ми, Київський Патріархат, існуємо, але не зареєстровані. Ми просимо вас - поверніть нам реєстрацію. Київську Патріархію зняли з реєстрації без нас, без нашого відома, незаконно. Нам не потрібно нової реєстрації, ми були зареєстровані, але нас незаконно зняли з реєстрації і цим дискримінують, порушуючи конституційні права великої кількості громадян України, вірян Київського Патріархату. Державна влада не повинна узаконювати беззаконня. Київський Патріархат є і буде, він має майбутнє, бо це є незалежна Українська Церква. В незалежній державі має бути незалежна Церква. Це є правда, а правда завжди перемагає" - сказав владика.

Як йдеться у повідомленні, мова йшла також "про складну ситуацію, яка склалась в Українському православ'ї та шляхи її вирішення. Також було обговорено міжцерковні, міжрелігійні та державно-церковні відносини в Україні".