Вселенський Патріарх та Митрополит Епіфаній зустрілися з дітьми воїнів АТО, кримських татар та сиротами

Вселенський Патріарх та Митрополит Епіфаній зустрілися з дітьми воїнів АТО, кримських татар та сиротами - фото 1
Патріарх Варфоломій та Митрополит Епіфаній 22 серпня 2021 року зустрілися у Київській православній богословській академії з маленькими українцями.

На зустріч також завітали діти українських воїнів, які полягли захищаючи Батьківщину від російської агресії, діти кримських татар, діти зі складними життєвими обставинами – сироти й напівсироти та діти з інвалідністю, якими опікується Синодальне управління соціального служіння та благодійності Православної Церкви України, повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

У зустрічі також взяли участь митрополит Халкидонський Еммануїл, митрополит Донецький І Маріупольський Сергій – голова управління соціального служіння, Генеральний секретар Синоду Константинопольської Церкви архимандрит Григорій та заступник голови управління соціального служіння протоієрей Сергій Дмитрієв.

«Дуже страшно втратити батьків у війні, але ви можете бути гордими з того, що вони подарували вам світле майбутнє в незалежній, вільній країні», – звернувся до дітей загиблих захисників Вселенський Патріарх, побажавши їм сил і наснаги, щоби продовжувати відстоювати ті ідеали, за які боролися їхні батьки.

Звертаючись до рідних та опікунів цих дітей, він закликав подарувати дітям усю свою любов, сказав, що молитиметься за них і побажав «терпіння, сил і витримки, щоб ви могли ростити цих дітей, і Бог допомагав вам у турботах».

Митрополит Епіфаній подякував Вселенському Патріраху за те, що він знайшов можливість зустрітися з дітками та їхніми батьками і наголосив, що поминати тих, хто віддав життя, захищаючи інших, – це наш обов’язок.

«Ми шануємо наших новітніх героїв і виявляємо свою любов до них через молитву. Бо всі ми душею створені безсмертними, і саме через молитву ми відчуваємо зв’язок із тими, кого тілесно вже немає серед нас, і так проявляємо свою любов до них», – зазначив Предстоятель ПЦУ.

Вселенський Патріарх Варфоломій і Митрополит Епіфаній благословили дітей і на згадку про зустріч подарували їм пам’ятні подарунки та іконки.