"Я би хотів, щоб тема України не була пропущена на зустрічі Папи і Патріарха Кирила", - Глава УГКЦ

"Я би хотів, щоб тема України не була пропущена на зустрічі Папи і Патріарха Кирила", - Глава УГКЦ - фото 1
Відомо, що зустріч Папи і Кирила готується і навряд чи Московський Патріарх  пішов би на це без узгодження з Путіним. Журналістка "Укрінформу" запитала Главу УГКЦ, чи потрібна така зустріч Святому Престолу, якщо рухи Кирила – лише частина зовнішньополітичних маневрів Путіна? Чого може хотіти Кирило за цієї зустрічі від Риму?

В інтерв'ю "Укрінформу" Патріарх Святослав відповів:

"Я думаю, що будь-яка зустріч є корисна, тому чергова зустріч між Папою Франциском і Патріархом Кирилом, вона сама по собі була би доброю, як на мене... Зустріч – це є на сьогодні чи не єдиний інструмент для того, щоб уникати конфронтації. Зустріч, діалог – це чи не єдина альтернатива для війни. Якщо ми сьогодні справді хочемо, щоб у світі з-поміж християнами ми рухалися дорогою все ж таки примирення, зниження наших різних напружень, конфронтацій, цього не можна до кінця осягнути, не розмовляючи між собою".

На запитання, чи Папа не перейде червоні лінії в розмові про Україну, Патріарх УГКЦ сказав:

"Святіший отець дуже добре поінформований про те, що діється в Україні, ми маємо дуже інтенсивне спілкування і з ним особисто, й зі, скажімо так, дипломатичними структурами апостольської столиці. І я би не боявся, щоби хтось зінструментизував цю зустріч до якоїсь вузько політичної мети. Ми не знаємо, яка буде адженда, але я би сподівався, навіть хотів, щоб тема України не була пропущена, бо ця тема сьогодні є в центрі уваги всієї світової спільноти. Тут у нас в Україні ми заторкаємо такі нерви міжнародного права і багатьох інших стосунків, які неможливо обійти. Мене турбувало, що донедавна наша війна на Донбасі перетворювалася на замовчувану війну, про неї вже більше не писали газети, це вже більше не було новиною в такому журналістському сенсі цього слова. Єдиний, хто про це постійно пригадував, – це був Папа Франциск, при різних нагодах. І я пригадую, після кожного такого проголошення молитви за мир в Україні – багато журналістів потім мене розшукували й питали: поясніть, чому Папа про це згадує, що там у вас в Україні діється? І це дало нам нагоду ламати оцю мовчанку, яка була спеціально нав’язана. А з боку апостольської столиці була постійна увага до нашого болю, наших потреб, зокрема, щодо гуманітарних питань, щодо питання звільнення заручників, військовополонених, політичних в’язнів, тобто, це такі були теми, які постійно стояли на порядку денному. Очевидно, що церковна дипломатія, вона трошки має інший характер, аніж світська дипломатія, метою церковної дипломатії завжди є миротворча місія. Нехай побільше буде таких зустрічей. Бо як ми між собою зустрічаємося, ми ламаємо мури упередження, мури якогось поділу, і я просто вірю, що діалог є можливий і є потрібний."

Як РІСУ інформувала, у грудні минулого року Папа Франциск анонсував можливу зустріч із предстоятелем РПЦ Патріархом Кирилом. Відповідальний за зовнішні зв'язки в РПЦ митрополит Іларіон Алфєєв підтвердив, що така зустріч готується. Місце і дата зустрічі не визначені наразі