Єпархія УПЦ МП (РПЦ) з Криму відправила благодійну допомогу російським військам, які воюють в Україні

24 липня, 11:01
Суспільство
Єпархія УПЦ МП (РПЦ) з Криму відправила благодійну допомогу російським військам, які воюють в Україні - фото 1
Джанкойська єпархія РПЦ в Криму, яка донедавна підкорялась Онуфрію (Березовському), відправила благодійну допомогу російським окупаційним військам.

Про це йдеться на офіційному сайті єпархії в Криму, передає Духовний Фронт України.

«14 липня, з благословення єпископа Джанкойського і Роздільненського Алексія, силами єпархіального відділу … проведено збір благодійної допомоги для військовослужбовців, що беруть участь у спеціальній військовій операції», – зазначили в РПЦ.

Зокрема, РПЦ заявляє, що доставила у військові частини загарбників партію м’ясних консервів і білизну.

«Допомога російським військовим, що беруть участь у спецоперації, здійснюється на регулярній основі», – пишуть у єпархії РПЦ.

Нагадаємо, Джанкойська єпархія до 7 червня формально підкорялась очільнику УПЦ МП Онуфрію (Березовському). Однак її анексував Московський Патріархат. В УПЦ МП проігнорували це захоплення і заявили, що це звичайний популізм, а кримські єпископи і священики перейшли під РПЦ, «щоб вижити».

Єпископ Джанкойської єпархії Олексій (Овсянников) з 1994 до початку 2022 року був секретарем Житомирської єпархії УПЦ Московського Патріархату та настоятелем Свято-Покровського храму в м. Житомирі (Крошня).

1 січня 2022 року, після всенічного чування напередодні Неділі перед Різдвом Христовим, у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося наречення архимандрита Олексія (Овсяннікова) у єпископа “Джанкойського і Роздольненського” УПЦ МП. Чин наречення очолив митрополит Онуфрій (Березовський).

Нагадаємо, нещодавно митрополит УПЦ МП (РПЦ) в Криму Лазар (Швець) розпорядився перевіряти всіх приїжджих священників на «канонічність».