"Заклали один з наріжних каменів у міцну основу помісної Церкви" — Митрополит Епіфаній про Києво-Печерську лавру

"Заклали один з наріжних каменів у міцну основу помісної Церкви" — Митрополит Епіфаній про Києво-Печерську лавру - фото 1
Розбудова помісної Церкви – це тривалий і складний процес, який вимагає мудрості, зваженості та терпіння, - наголошує очільник ПЦУ.

Багатьом би хотілося, щоб всі проблеми та питання, зокрема і церковні, були вирішені в одну мить. Але так не буває. Від каменю, закладеного в основу, до завершення будівлі – довгий шлях і тривала праця. Про це у повідомленні у соціальній мережі Facebook висловився митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

«Сьогодні ми заклали один з наріжних каменів у міцну основу помісної церкви, зробили вагомий крок для повернення української молитви до нашої національної святині – Печерської Лаври. Розумію емоції багатьох. Хтось радіє так, ніби всі питання вже вирішені. Але багато питань справді потребують відповідей та рішень», - зауважив він.

Не варто применшувати значення того, що відбулося – «Українська Лавра справді набула суб’єктності, хоча поки що вона – як новонароджене немовля».

«В тому, як поступово зростає усвідомлення важливості духовної безпеки, я бачу руку Божу. І хоча вороги України сьогодні намагаються спровокувати збурення, але як і дотепер, вони не матимуть успіху. Мирно, спокійно, впевнено ми пройдемо цей шлях. І в святині нашого народу нарешті зазвучить щоденна молитва рідною мовою – за перемогу, за справедливий мир, за вигнання російських агресорів та за добро для України», - додав він.

«Тож зберігаймо спокій та працюймо далі. Бо з нами – правда, з нами Бог, а це означає, що добра справа, в якій сьогодні зроблено вагомий крок, неодмінно довершиться духовною перемогою для церкви і України», - резюмував Митрополит Епіфаній.

Як РІСУ інформувала, зареєстровано ще одну юрособу "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра" — як монастир у складі ПЦУ. Статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української Православної Церкви (Православної Церкви України) було зареєстровано 1 грудня.

Таким чином, у державному реєстрі юридичних осіб існують вже дві схожі за назвою лаври:

Міністр культури Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону пояснив, що реєстрація Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври в якості монастиря ПЦУ стосується того самого монастиря, який і раніше перебував у користуванні Православної Церкви України.

"Наразі мова не йде про передачу Києво-Печерської Лаври, мова йде про реєстрацію юридичної особи в тому самому монастирі, церкві, яка і досі перебуває в користуванні ПЦУ. Вона знаходиться на території верхньої лаври. Змінюється просто назва і уточнюється адреса", - пояснив він.

"Вся Києво-Печерська Лавра є державною власністю. Як верхня, це заповідник, де розташовані музеї, і нижня лавра, яка передана в оренду за часів Януковича безстроково УПЦ (МП – ред.). На території верхньої лаври знаходиться ще один монастир, назва якого була змінена і сьогодні була зареєстрована. Нічого з точки зору пересування ченців не змінюється", - сказав він.

Водночас міністр зазначив, що, згідно рішенням РНБО, уряд має два місяці, щоб "дослідити, яким чином використовується державне майно в нижній лаврі самою УПЦ МП".