Жінку священика УПЦ МП, яка ширила ворожу пропаганду, покарали умовно

03 березня, 13:41
Суспільство
Жінку священика УПЦ МП, яка ширила ворожу пропаганду, покарали умовно - фото 1
Жінку священика храму Святої блаженної Ксенії Петербурзької УПЦ МП визнали винною у злочинах проти національної безпеки.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 26 лютого.

26 березня 2022 року, перебуваючи вдома в Камʼяне, Запорізької області, обвинувачена в Telegram написала громадянці РФ, що в її селищі на території заводу дислокуються підрозділи Збройних Сил України. У січні 2023-го вона повторно надіслала таку інформацію.

Крім того, матушка поширювала публікації російських пропагандистів. У квітні 2022-го вона переслала в Telegram допис російського священнослужителя і проповідника Андрєя Ткачова:

«Буквы Z и V обретают новое прочтение. Теперь их можно расшифровывать, как Zа Vеру (…) на Украине Россия, не на жизнь, а на смерть, сталкивается с сознательным Анти-христианством.

Недавний законопроект ВР о запрете УПЦ и отборе имущества — тому доказательство. Не будем наивны: внутренняя суть укро-режима есть война против Православия. Их не Россия спровоцировала, они всегда были такими, просто война сбрасывает маски и заставляет торопиться (…) Задолго до нынешних событий о. Зосима (Сокур) – очень почитаемый на Украине и за ее пределами человек – завещал хоронить себя поглубже. «Чтоб бандеровцы не выкопали (…) Если Россия в чем и виновата, то только в том, что не имела силы раньше задушить выползающего нацистского змеёныша, но дождалась пока он превратился в дракона».

У 2023-му жінка продовжувала поширювати в Telegram дописи, які виправдували російську агресію проти України. Востаннє у липні минулого року вона переслала допис «Рано или поздно это надо было остановить. Хорошо что сво началась…».

У січні 2024 року до суду надійшла угода про визнання винуватості. Матушку засудили до 5 років позбавлення волі. Її звільнили від відбуття покарання з випробувальним строком 3 роки.