З'явилася інформація про змову задля відставки 11 лютого Патріарха Іллі II:  в ГПЦ кажуть, що фейк

З'явилася інформація про змову задля відставки 11 лютого Патріарха Іллі II:  в ГПЦ кажуть, що фейк - фото 1
Засідання Священного Синоду Грузинського Патріархату (ГПЦ) призначено на 11 лютого 2020 року. Про це йдеться в поширеному 8 лютого офіційному повідомленні Грузинської Патріархії. У зв'язку з цим група експертів розповсюдила заяву з приводу анонсованого засідання.

Асоціація релігієзнавців Грузії стверджує, що на порядку буде винесено питання про усунення Ілії Другого і призначення новим предстоятелем ГПЦ патріаршого місцеблюстителя, митрополита Сенакського і Чхороцкуського Шио (Муджирі), передає Credo.press з посиланням на «Грузія Онлайн».

Релігієзнавці посилаються на конфіденційні джерела. Вони стверджують, що призначене засідання Синоду і його формат стали наслідком змови «групи грузинських єпископів-русофілів» і вказівок керівництва РПЦ МП.

У ГПЦ поспішили спростувати цю інформацію. Керівник служби зв'язків з громадськістю патріархії протоєрей Андрія Джагмаідзе назвав заяви експертів «фантазіями». «Я дуже прошу журналістів,не задавайте мені питань з приводу фантазій, про які вони тут пишуть», - написав Джагмаідзе на своїй сторінці в Facebook.

Останнє засідання Синоду ГПЦ пройшло 31 жовтня 2019 року. Його призначили незабаром після скандалу, викликаного заявою архиєпископа Яківа (Якобашвілі). Він звинуватив прем'єр-міністра Грузії, а також інших високопоставлених чиновників у спробі повалення Ілії Другого, а священнослужителів високого рангу - в плануванні замаху на Патріарха.