Анонс: у травні у Львові пройде міжнародна міжконфесійна науково-богословська конференція

12.03.2021, 17:25
Культура
Анонс: у травні у Львові пройде міжнародна міжконфесійна науково-богословська конференція - фото 1

Східноєвропейський інститут теології (Львів, Україна), Українська філія Європейського товариства католицького богослов’я, Івано-Франківська академія Івана Золотоустого (Україна), Співтовариство європейських євангельських теологів (Нідерланди), Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького (Україна) проводять 27-28 травня 2021 р. міжнародну науково-богословську конференцію "Релігія і наука: від протистояння до взаємодоповнення".

Конференція, а також форум молодих науковців, відбудуться на платформі Zoom.


Серед пленарних доповідачів – проф. Алістер Макграт, автор бестселерів у сфері взаємодії науки і релігії, один із провідних християнських апологетів сучасності, директор Центру Оксфордського університету з досліджень науки і релігії.

Конференція інавґурує проект “Religion and Science: Capacity-Building for the Future” Східноєвропейського інституту теології (Львів, Україна). Проект здійснюється за підтримки Фундації Джона Темпелтона в рамках програми «Нові горизонти для науки і релігії у центрально-східній Європі» у співпраці з Центром Оксфордського університету з досліджень науки і релігії.

Конференція спрямована на те, аби стимулювати наукові дослідження, конструктивний діалог та взаємодію між різними традиціями з особливим акцентом на сучасному стані та майбутніх можливостях науково-релігійних дискусій в екуменічній перспективі. Наша мета – щоб молоді науковці та досвідчені вчені з провідних наукових центрів та богословських установ отримали можливість познайомитися з роботою своїх колег у професійному академічному контексті.

Одним із найпоширеніших стереотипів мислення є уявлення про те, що наука та релігія по суті несумісні. Хоча це твердження було успішно спростоване на концептуальному рівні, воно залишається популярним стереотипом, що значною мірою сприяє напрузі та протистоянню між релігійним та науковим дискурсами. Мета цієї конференції - започаткувати конструктивний діалог між релігійними та науковими світоглядами, проаналізувати та подолати взаємні стереотипи, а також сприяти розвитку співпраці й обміну ідеями між ними.

Основні напрями роботи конференції:

  • Аналіз історичних моделей та метафор взаємозв'язку між вірою та розумом, релігією і наукою
  • Біблія, сотворення, еволюція і дизайн
  • Роль християнської теології та природничих наук у появі сучасних концепцій раціональності
  • Науковий натуралізм і теологічні дослідження світу: чи існує простір для діалогу?
  • Зв'язок між розумом і духовністю в різних релігійних традиціях
  • Релігія, наука та екологія: взаємна відповідальність за майбутнє
  • Критична оцінка впливу науки та техніки на стан людини та природне середовище
  • Вплив науковців та релігійних мислителів на публічний дискурс

Доповіді та публікація

Учасники конференції зможуть виступити з секційною доповіддю. Для цього необхідно до 1 травня 2021 р. надіслати тези (об'ємом не більше 300 слів) із коротким CV на адресу [email protected]. Оргкомітет конференції проводить відбір тез за наступними критеріями: актуальність та відповідність тематиці конференції, оригінальність аналізу та аргументів. За матеріалами конференції буде виданий збірник доповідей. Робочі мови конференції: англійська та українська.

Для реєстрації в якості учасника конференції необхідно до 1 травня 2021 р. заповнити реєстраційну форму: http://bit.ly/ReligionScience2020.

Регламент роботи конференції

  • Пленарні виступи – 45 хв.
  • Секційні виступи – 15 хв.

Контакти: