Апостольський нунцій сьогодні розділяє долю українців, які захищаються від агресора

26.02.2022, 20:49
Католики
Апостольський нунцій сьогодні розділяє долю українців, які захищаються від агресора - фото 1
Архиєпископ Вісвалдас Кулбокас, який перебуває в нунціатурі в Києві, розділяє долю мільйонів цивільних українців, які намагаються захиститися від боїв, що розгорілися в місті.

В інтерв’ю для Ватиканських ЗМІ він розповідає те, що бачив і чув.

"Найбільше мене хвилює те, що місто Київ, де я перебуваю – це велике місто, яке має трохи менше трьох мільйонів населення, і тепер у ці дні воно повністю паралізоване воєнними діями. Окрім ракет, які пролітають, і тому люди ховаються, як можуть – у підвалах, на станціях метро – у мене виникає запитання, що роблять хворі, пацієнти з будь-яким захворюванням? Бо пересуватися важко, важко знайти допомогу... Що їм робити?Усвідомлюючи, що наближаються важкі дні, всі намагалися поповнити запаси, але їх вистачить на кілька днів. І тому виникає запитання: Що буде, якщо така ситуація триватиме кілька днів? Що залишиться їсти? Бо тепер нема можливості поповнити запаси, а також ризиковано залишатися в квартирах, в кімнатах, важко перебувати в громадських місцях... Ми теж в нунціатурі намагаємося залишатися на нижніх поверхах, де менший ризик потрапити під обстріл, і тому ще важче вийти і знайти якісь відчинені магазини, але я не думаю, що вони відкриті, або що вони здатні поповнити запаси, тому що навіть дорожнє сполучення перерване... Що буде через кілька днів? – це дуже велике питання. Сьогодні вранці я думав про дітей Києва: коли вони виростуть, як вони будуть ставитись до інших, проживши перші дні, перші місяці, перші роки свого життя під обстрілами, під ракетами? Це ще одне велике запитання", - розповів нунцій.

За його словами, Церква 2 березня молитиметься за мир в Україні, про що просив Папа Франциск.

"Для нас 2 березня це дуже далеко, потрібно дожити. Ми молимося за мир повсякчасно, бо це також період, який спонукає нас до наполегливої молитви, уповання на Господа, уповання на Діву Марію, Матір усіх: Матір усіх, а не лише християнської Церкви. Ми, як християни, знаємо, що мусульмани дуже шанують Діву Марію, отож поєднуємо свою молитву з їхньою, аби Діва Марія заступилася за всіх нас".