Архиєпископ ПЦУ Климент (Кущ) заступився за юдеїв України

Климент (Кущ) - фото 1
Климент (Кущ)
Джерело фото: Радіо Свобода
Архиєпископ Православної Церкви України Сімферопольський і Кримський Климент (Кущ), реагуючи на повідомлення рабина України і Києва Моше Реувена Асмана про переслідування та утиски членів єврейської громади з боку НАБУ, звернувся листом до Президента Володимира Зеленського щодо його особистого втручання в цю справу.

Відповідний лист до Президента він опублікував на своїй офіційній сторінці у Фейсбук.

У своєму листі архиєпископ Климент просить Президента ініціювати перевірку озвучених рабином Моше Реувеном Асманом фактів проведення в Київській синагозі Бродського негласних слідчих дій.

Текст зверення:

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
ЗЕЛЕНСЬКОМУ В. О.
Вельмишановний пане Президенте!Маю честь, засвідчити Вам свою повагу та звертаюсь з наступним питанням.
Бог - людині дав право на життя і свободу. Конституція України гарантує кожному громадянину України право на свободу світогляду і віросповідання. Право на повагу до його гідності. Усі люди є вільні у своїй гідності та правах.
Постійно знаходячись в Криму, відчуваючи на собі до чого приводить порушення права людини на життя, я з великим болем дізнаюсь, шо в Україні починається переслідування громадян за національною і релігійною ознакою.
Викликають глибоку стурбованість озвучені рабином Моше Реувеном Асманом приклади переслідування віруючих за громадянську позицію духовного спільника їх релігійної громади.
Церква, синагога, мечеть - перш за все це є Дім Божий, це святі місця для віруючих. Проведення негласних слідчих дій у молитовних приміщеннях я розцінюю як святотатство і осквернення, ніхто не має права оскверняти те, шо належить Богові. Разом з тим, це становить загрозу для свободи віросповідання, яка є одним із здобутків демократії в Україні.
Підтримуючи занепокоєння Головного рабина України Всеукраїнського конгресу юдейських релігійних громад Моше Реувена Асмана, наголошую на неприпустимості проведення в синагогах і інших молитовних приміщеннях негласних слідчих дій, таких як прослухування та приховане стеження за віруючими.
Прошу Вас, вельмишановний пане Президент, ініціювати перевірку озвучених рабином Моше Реувеном Асманом фактів проведення в Київській синагозі Бродського негласних слідчих дій та його свідчень про використання правоохоронними органами неприйнятних методів радянського тоталітарного режиму.
Зазначена ситуація вимагає Вашого особистого втручання як Гаранта Конституції України, Глави Держави України, оскільки під загрозу поставлене право на релігійну свободу в Україні, законність і верховенство права у діяльності силових структур, а також репутація нашої Держави України на міжнародному рівні.

З повагою Керуючий Кримською Єпархією УПЦ (ПЦУ)
Архієпископ Сімферопольський і Кримський

Вчора, 24 червня, рабин України і Києва Моше Реувен Асман звернувся до Президента Зеленського з проханням розібратися з переслідуванням і утиском членів єврейської громади з боку НАБУ.

У зверненні він просить взяти під свій контроль ситуацію з переслідуванням і утиском членів єврейської громади, припинити протиправне прослуховування будівлі синагоги Бродського у Києві та стеження за прихожанами.