Блаженніший Святослав: УГКЦ говорить зі світовими лідерами від імені українського народу
Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в інтерв’ю інтернет-виданню «Українська правда», інформує Департамент інформації УГКЦ.
Предстоятель зазначив, що УГКЦ — глобальна спільнота людей, яка виходить поза межі української світової громади.
«І тому намагаємося всі наші контакти сьогодні задіяти для того, щоб Україна перемагала кожного дня», — сказав він.
Так історично складалося, нагадав духовний лідер, що очільники УГКЦ були не тільки представниками суто церковної структури, а й голосом українського народу. Вперше титул етнарха отримав наш праведний митрополит Андрей Шептицький. Він був голосом утілення українства як такого тоді, коли ми не мали своєї держави.
«Щось подібного здійснював у своєму служіння патріарх Йосиф Сліпий в умовах Холодної війни, коли український народ перебував у радянському рабстві… Таким чином наша церква має певну інституційну пам’ять, як здійснювати міжнародні стосунки», — додав він.
Блаженніший Святослав навів приклад того, як кілька місяців тому мав нагоду зустрічатися з очільниками урядів різних країн Європи: «Я особисто знаходився в приміщенні європейських структур у той момент, коли Єврокомісія оголошувала своє рішення розпочати перемовини з Україною про наш вступ до Європейського Союзу. Не можу говорити деталей, але були дуже цікаві і корисні зустрічі перед цим рішенням і після нього. Знаєте, було цікаво довідатися, що ми в один час були в одному і тому самому приміщенні із нашим міністром закордонних справ, щоправда не перетнулися і не бачилися. Але кожен з нас виконував свою місію для добра українського народу».
Також першоєрарх наголосив, що наші партнери, слухаючи представників української влади, хочуть їх чути і відповідати їм, але завжди перевіряти, наскільки те, що говорить влада, відповідає дійсності.
Предстоятель УГКЦ пригадав свою зустріч з п. Джорджею Мелоні, Прем’єр-міністром Італії: «Я так зрозумів, що те, що каже українська влада вона добре знає. А її цікавило, що переживає народ, що думають прості люди, як вони бачать».