Депутати низки міських рад виступають за заборону Моспатріархату в Україні

15 квітня, 09:42
Держава
Депутати низки міських рад виступають за заборону Моспатріархату в Україні - фото 1
Депутати низки міських рад ухвалили рішення про звернення до Президента та Верховної Ради України щодо необхідності підтримки законодавчої заборони Московського Патріархату на території України, а також закликали духовенство і парафіян УПЦ МП змінити юрисдикцію.

Про це повідомляє Православная жизнь.

У Верховній Раді України, зокрема, зареєстровано законопроект № 7204 «Про заборону Московського Патріархату на території України» авторства Оксани Савчук. Метою ухвалення законопроекту є захист національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища в Україні.

Цей законопроект передбачає право релігійних громад, монастирів і духовних навчальних закладів Московського Патріархату змінити свою підлеглість впродовж 14 днів з дня набрання чинності цим законом.

На підтримку цього законопроекту виступили депутати Івано-Франківської, Новоград-Волинської та Ужгородської міськрад.

З проханням «невідкладно прийняти рішення про заборону діяльності на території України та скасування державної реєстрації Української Православної Церкви московського Патріархату» звернулася до Президента та Верховної Ради Рахівська міська рада. Такий крок, на думку депутатів, слід зробити для «консолідації українського народу».

З тією ж метою – «консолідації українського народу» – депутати Малинської та Новоград-Волинської міськрад звернулися до духовенства і парафіян УПЦ МП з вимогою «вжити необхідних заходів щодо зміни канонічного статусу Церкви та виходу з Московського Патріархату».

Віруючим пропонують приєднатися до ПЦУ, «яка служить своєму народу» і «є єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії серед православних церков України».

Ті, хто відмовиться виконувати цю вимогу, мають «через 24 години звільнити церкви, які належать українському народу», заявили депутати.

Нагадаємо, віряни УПЦ МП закликали Митрополита Онуфрія накласти анафему на Кирила і розпочати діалог з ПЦУ