Блог Ольги Недавньої_image

Блог Ольги Недавньої

Третій рік поспіль гурт “Київська коляда” колядуватиме у столиці України з 25 грудня

22.12.2021, 17:00
Колядує "Київська коляда" - фото 1
Приходьте співати разом, беріть дітей, буде душевно, весело, змістовно. Розвиваймо наші духовні українські традиції!

“Спільнота "Київська Коляда" запрошує киян та гостей міста відзначити Різдво за григоріанським календарем. Дух Українського Різдва в мегаполісі - це насамперед коляда, народні колядки різних регіонів України, зібрані разом - як і кияни з різним корінням своїх родів.

Традиційно колядують в кожній хаті, чи біля кожних воріт і дверей. Але у великому місті це зробити складно, тому вже п'ятий рік поспіль ми запрошуємо господарів на площі Києва і там колядуємо, віншуємо, співаємо для них, і всі разом. Така спільна коляда - це те що єднає, творить диво вимовленого щирого Слова і Побажання, робить нас сильнішими. Відчуйте дух нашого українського Різдва разом з "Київською Колядою" 25 грудня о 13:00 в околі ялинки на Софійській плоші (орієнтовно десь між ялинкою і Софією, де знайдеться зручне місце)”.

В анонсі цієї події зазначено, що відбуватиметься вона з 13 до 14 год., але з торічного такого ж досвіду можна припустити, що вона продовжиться довше, бо у планах — ще й колядування біля Андрієвської церкви (ставропігійної) та на Контрактовій площі.

Ось інтерв'ю на тогорічне Різдво — розповідає про ініціативу гурту “Київська коляда” його душа та організаторка, знавець українських етнічних традицій та ентузіастка їх відтворення й розвитку в сучасних умовах Оксана Собко.

Релігієзнавці — не пропустіть такі шикарні, цікавенні польові дослідження! Священнослужителі всіх Церков — зріть, чи готові українці (а більшість у тому гурті — православні; і погляньте, як цей гурт колядників сприймають кияни) святкувати Різдво Христове з абсолютною більшістю християнського світу, включно з Константинопольським Патріархом. Журналісти — там Ви знайдете прекрасний, оригінальний матеріал для змістовних Різдвяних сюжетів. Батьки, покажіть дітям живу креативну народну традицію!

До зустрічі на колядуванні!

Теги: #Блоги