Блог о. Михайла Димида_image

Блог о. Михайла Димида

Протоєрей. Батько домашньої Церкви. Мрійник про Єдність Христової Церкви. Професор УКУ. Учасник відеоканалу "Християнин чи бандит?". 

Моїм друзям в Україні і світі!

31.12.2013, 20:52
Роздуми перед Вертепом!

Київ, 01.01.2014

Моїм друзям в Україні і світі!

Ісус Христос прийшов до нас як немічна беззахисна дитина. Так само наше суспільство сьогодні відчуває і велику надію, і велику беззахисність. Як тоді Ісус Христос разом з Йосифом і Марією втікав від переслідувань Ірода, який через нього вбив тисячі дітей, так і зараз ми спостерігаємо подібну ситуацію в нашій батьківщині Україні. І ми переживаємо.

Я тут бачу і немічність, і славу Ісуса Христа, і Його перемогу. Перемогу добра над злом. Люди доброї волі завжди осягають мир. Однак це не приходить без жертви, переслідування, а іноді і втечі від переслідувань.

Такі думки наводить нинішнє Різдво і Новий рік.

Гадаю, що у вертепах цього року будуть і «тітушки», і Янукович, і Азаров. Це свідчитиме, що люди асоціюють Різдво, яке вперше відбулося понад дві тисячі років тому, і нинішню ситуацію в Україні.

У ці святкові дні нам також треба зрозуміти і відчути, що Україна – частина цілого світу, і що у світі відбуваються ще більші кризи, ніж ми переживаємо в нашій батьківщині. Великі трагедії. Ці наші пережиття мають допомогти відчути присутність новонародженого Ісуса Христа і в Ливані, і Палестині, і в Сирії. І в Росії. І в інших точках світу, особливо Африки.

Різдво - це пережиття великої радості, що нам світло показалося, що ми маємо велику надію. Христос прийшов. Він освятив тіло кожної людини, яка була, є, яка має народитися.

Ми всі є добрими в принципі. Це є велика вістка. А з другого боку є усвідомлення того, що ми, в особистих, родинних, суспільних, церковних, національних проблемах мусимо давати собі раду і солідаризуватися. Так само і в світових.

У часі свят бажатиму, аби всі ми жили надією, яку нам приносить Ісус Христос, а життя цією надією перетворить нас на Божих істот. Бажатиму, аби сучасний ірод впав ягнятком для нашого українського народу.

Особливе намірення, щоби українці ставали більш креативні, а їх креативність перетворювалася в реальні зміни. Щоб і такими змінами могли втішатися потребуючі народи і Церкви, а через них прості люди, у всьому світі!

Христос Рожджається!