Ніяке Всеправославне зібрання тепер не може бути визнане без участі у ньому ПЦУ, - архиєпископ Євстратій

Ніяке Всеправославне зібрання тепер не може бути визнане без участі у ньому ПЦУ, - архиєпископ Євстратій - фото 1
Згідно з Томосом, Православна Церква України має не тільки обов'язки, але й права. І одним з невід'ємних прав є – бути присутніми та брати участь у всіх Всеправославних заходах. І тому ніяка нарада, ніяке зібрання не може бути визнане, як Всеправославне, якщо до нього не запрошена і не має можливості взяти в ньому участь Православна Церква України, як 15-а в Диптиху Православна Церква.

Про це в інтерв’ю "Укрінформу" пояснив заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій (Зоря).

"Зібрання будь-яке Всеправославне, яке збирається не Вселенським Патріархом, є незаконним і є порушенням канонічного порядку. І тому, якщо Москва ініціює якесь зібрання, а ми бачили одне таке зібрання вже, яке намагалися провести і яке ніяких корисних плодів не дало, – то це лише намагання далі ігнорувати реальність і працювати на розділення православ’я", - наголосив єрарх.

Нагадаємо, 21 листопада 2019 року Єрусалимський Патріарх Феофіл з подачі Москви озвучив ініціативу проведення зустрічі в Аммані для обговорення “українського питання“. Ця зустріч відбулася 26 лютого. Участь у ній взяли 4 з 15-ти Православних Церков світу.

Вселенський Патріарх Варфоломій засудив проросійську ініціативу Феофіла, по суті спрямовану проти авторитету першості Константинопольского Патріархату.

Таким чином, Російська Православна Церква зазнала поразки на Всеправославній нараді в Аммані.

У Москві нещодавно вчергове заявили, що “колишній механізм організації зустрічей глав Православних Церков, коли їх скликав Константинопольський Патріарх, більше не працює”, бо Варфоломій, на їхню думку, “втратив легітимність”.

"Константинопольський Патріарх приєднався до розколу, він співслужив з розкольниками і втратив легітимність в якості першого серед рівних в сім’ї предстоятелів Помісних Православних Церков. Тому, якщо він навіть буде скликати такі зустрічі, то, можливо, деякі Церкви на них і поїдуть, але дуже багато під різними приводами будуть ухилятися. І це буде пов’язано з тим, що він порушив основний принцип співіснування Помісних Православних Церков – соборність", – заявив очільник відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ, митрополит Волоколамський Іларіон.

У Російській Православній Церкві сподіваються, що в 2021 році буде проведена зустріч глав Помісних Православних Церков у "амманському формат"”.

Єрусалимський Патріарх Феофіл III у лютому знову звернувся з посланням до предстоятелів усіх автокефальних Православних Церков із пропозицією провести нову зустріч щодо українського питання.