Предстоятель ПЦУ відзначив творців фільму «Будинок „Слово“: Нескінчений роман»

02 червня, 09:45
Православні
Предстоятель ПЦУ відзначив творців фільму «Будинок „Слово“: Нескінчений роман» - фото 1
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 1 червня 2024 року зустрівся у своїй резиденції з творцями українського повнометражного художнього фільму «Будинок „Слово“: Нескінчений роман», присвяченого добі «розстріляного відродження».

Про це повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

До Митрополичого дому, зокрема, завітали режисер картини Тарас Томенко, продюсери Юлія Чернявська й Олег Щербина та актори Ніна Набока і В’ячеслав Довженко. У зустрічі також взяли участь насельник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря ігумен Феодосій (Ляхович) та диякон Ростислав Мартинюк.

Під час спілкування мова йшла про необхідність консолідації зусиль кожного українця для наближення перемоги над російським агресором, про важливість розвитку й популяризації української історії й культури, зокрема, через кінострічки про знакові для України події й постаті.

Також творці фільму розповіли Митрополиту Епіфанію, що їхня картина розповідає про розквіт українського мистецтва 20-30-х років XX століття. Про період – виклик, період сили слова, сили духу та сили спротиву тоталітарній радянській системі.

«Зараз значення популяризація нашої культури, зокрема й важливого і трагічного періоду «розстріляного відродження», складно переоцінити. Адже той самий ворог знову хоче знищити нас як окрему націю й привласнити усе наше історичне, духовне та культурне надбання. Тож наш обов’язок не дозволити цьому статися, а зберегти і примножити національну спадщину та передати її майбутнім поколінням», – сказав Митрополит.

Окрім того, Предстоятель Православної Церкви України відзначив гостей високими церковними нагородами.