Блог о. Юліана Тимчука_image

Блог о. Юліана Тимчука

Священник Юліан Тимчук. Церковно-громадський діяч, блогер. Про Бога, церкву, життя та молитву простими словами.

Радіючи Немовляті, приймаючи волю Божу

01 лютого, 18:50
Радіючи Немовляті, приймаючи волю Божу - фото 1

Стрітення Господнє нагадує про принесення батьками до Єрусалимського храму немовляти Ісуса на 40-й день після Різдва і 32-й день після Обрізання. Тож давайте подумаємо: чого нас навчає Симеон Богоприїмець та пророчиця Анна?

Праведний Симеон – одна з ключових фігур, зображених на іконі свята Стрітення Господнього. Ось, що пише Євангеліє: «Йому було провіщено Духом Святим, що він не побачить смерті, доки не поба­чить Христа Господнього» (Луки 2:26). А зумовлено це було тим, що Симеон, коли перекладав книгу пророка Ісаї, зустрів такі слова: «Ось діва в утробі зачне, і народить Сина» (Іс. 7:14). Вважаючи слово «діва» неправильним, він вирішив його виправити. Але ангел утримав перо і вказав, що той не помре, доки не побачить Господа, який народиться від Чистої і Пренепорочної Діви.

Євангелист Лука називає 84-ох річну Анну пророчицею, а про Симеона Богоприїмця каже, що Дух Святий був на ньому. Багато років вони очікували на Спасителя і не сумнівалися в зустрічі з Ним. Ми з вами збираємось у храмах, бачимо тих самих людей, слухаємо той самий хор, бачимо того самого священника тощо. Але мало лише бачити це все. Якщо для нас існує тільки видима сторона, то ми стаємо подібними до людей, які перебували в Єрусалимському Храмі у день Стрітення Господнього, але не впізнали Бога. А ті, хто бачить очима віри – впізнає Його у Таїнстві, яке здійснюється, та чує Його голос у читанні Євангелія. Тому станьмо не лише глядачами, а й учасниками Божої присутності!

У день Стрітення Господнього існує звичай освячувати церковні свічки. Тому буде доречним нагадати декілька фактів про них. Свічку потрібно сприймати як символ, провідницю нашої молитви. За допомогою свічки ми концентруємось, «підсилюємо» і направляємо цю молитву до Бога, Божої Матері або святих. Свічка виражає теплоту любові людини до Господа, Божої Матері, ангела або святого. Запалювання свічки втрачає свій сенс, якщо немає любові і шани у серцях. Придбання у храмі свічок – це мала жертва Богу, добровільна і необтяжлива. А дорога свічка не є благодатнішою за маленьку.

Відомо із житія святих, що вони любили ставити на свічники у храмі великі свічі. Це пояснюється їхньою тривалою та глибокою молитвою, котра завжди була пов’язана з покаянням. Запалюючи свічку – запаліть і свою любов, бо інакше вона втрачає будь-яке значення.

Запрошу переглянути вона відео на моєму YouTube-каналі
8 фактів про Стрітення Господнє

Теги: #Блоги