Синод УПЦ МП закликав Президента Зеленського "розблокувати діяльність релігійних організацій, що потрапили під санкції"

20.12.2022, 17:00
Держава
Синод УПЦ МП закликав Президента Зеленського "розблокувати діяльність релігійних організацій, що потрапили під санкції" - фото 1
Відкрите Звернення Синоду УПЦ МП до Президента України датоване 20 грудня.

Відкрите Звернення Синоду УПЦ МП до Президента України датоване 20 грудня.

"Високоповажний пане Президенте! ... Сьогодні ми шанобливо звертаємось до Вас з проханням забезпечити право на свободу совісті та віросповідання для вірян Української Православної Церкви. Захистити українське суспільство від риторики ненависті і нетерпимості за релігійною ознакою, що розпалює релігійну ворожнечу в країні. Розблокувати діяльність релігійних організацій, що потрапили під санкції разом зі своїми архипастирями. Не допустити прийняття антиконституційних законів проти Церкви, що перебувають на розгляді у Верховній Раді України. Ми покладаємо на Вас надії, що Вам вдасться запобігти штучному розколу Українського народу за релігійною ознакою, що життєво необхідно в умовах зовнішньої агресії", - з такими словами звернулися до Володимира Зеленського єпископи УПЦ МП.

Учасники Синоду УПЦ МП заявили, що їх Церква - "перша серед інших релігійних організацій рішуче засудила цю військову агресію і висловила свою безумовну підтримку територіальної цілісності Батьківщини".

Вони стверджують, що УПЦ Московського Патріархату "постійно підносить молитви та надає матеріальну допомогу військовослужбовцям, вимушеним переселенцям та іншим категоріям населення, які постраждали від війни".

Звинувачення у бік УПЦ МП у співпраці з окупантами вони називають "безпідставними":

"Той шквал бруду, який виливається на Церкву, породжує гнів і нетерпимість один до одного в українському суспільстві, що, своєю чергою, призводить до духовного занепаду і втрати моральних цінностей... Окрім цього, Українську Православну Церкву досі умисно називають «російською» та «московською», а віруючих, які є громадянами України, безпідставно вважають ворогами лише за приналежність до цієї Церкви".

Синод УПЦ МП також піддав критиці релігійні законопроекти: реєстр. № 7403 від 24.05.2022, автор Совсун І.Р.; реєстр. № 8012 від 08.09.2022, автор Богданець А.В.; реєстр. № 8221 від 23.11.2022, автор Княжицький М.Л. та інші; реєстр. № 8262 від 05.12.2022, автор Констанкевич І.М. та інші, наголосивши, шо "зазначені проекти законів не відповідають міжнародному праву і Конституції України".

Не подобаються єпископам УПЦ МП і «персональні» санкції до колаборантів.

Ці санкції представники Моспатріархату вважають "грубим втручанням в діяльність релігійних організацій":

"Як наслідок, заблокована діяльність цілих єпархій, які охоплюють десятки тисяч вірян, та надають масштабну соціально-гуманітарну допомогу військовим, вимушеним переселенцям та багатьом іншим потребуючим верствам населення. По суті, ці обмеження порушують не стільки особисті права священнослужителів, а права майже тисячі релігійних громад", - йдеться у документі.

Члени Синоду УПЦ МП знову розкритикували студію «Квартал 95» за, як сказано у докумені, "богохульство, глузування і блюзнірство стосовно Бога та Української Православної Церкви" і наголосили, що чекають вибачень.

"Нинішня війна – це наша спільна боротьба за загальнолюдські цінності: свободу, гідність, права людини. І ми віримо, що Україна вийде з полум’я війни саме такою країною, в якій поважають конституційні права кожного громадянина", - йдеться у зверненні єпископів УПЦ МП до президента.

Нагадаємо, Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ МП у Київській, Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Волинській, Миколаївській, Сумській, Львівській, Житомирській і Херсонській областях.

На території єпархій знайдено російські паспорти, георгіївські стрічки, символіку забороненої партії ОПЗЖ і «методички» кирила щодо поширення ворожої пропаганди через вірян.

Крім цього, виявлено склади з прокремлівською літературою, у тому числі авторства ідеолога рашизму Івана Ільїна.

У цих виданнях представники РФ заперечують існування українського народу, його мови і культури, а також ставлять під сумнів українську державність.